aposto-logoSalı, 6 Haziran 2023
aposto-logo
Salı, Haziran 6, 2023
Aposto Membership

🍷Beaujolais Nouveau

Şarabın festivali, Primeur sohbet, kıpır kıpır tınılar.

Merhaba!

"Le Beaujolais Nouveau est arrivé!" diyerek hızlı bir giriş yapıyorum. Kasım ayı Beaujolais ayı, festival rüzgârları esiyor. Bu sayıda Beaujolais Nouveau şarabını ve bu geleneği konuşuyoruz. Kulağımda Kenan Doğulu'nun "festival gibisin, katılmak istiyorum" şarkı sözleri dolansa da Grapest Hits listemizde yok, baştan söylüyorum. Ama seni festival gibi bir şarkı listesi bekliyor.

Bu sayıda önce Fransa'ya uçuyoruz, sonra Türkiye'ye iniş yapıyoruz. Beaujolais Nouveau geleneğinin Türkiye'deki hâline bakıyoruz. Mekân farklı, zaman aynı, renkler tıpkı. Cevza Başman ile Primeur şarabını konuştuk; sohbet koyu, kadehler dolu.

Bu sayı çok taze, baştan söylüyorum. Hatta taze taze tüketin diyorum, bekletmeden okuyun. 

Dikkat! Bu yayın alkollü içeceklerden fermente üzüm suyu olan şaraptan bahsediyor. 18 yaşından küçük okurlara fermente olmayan üzüm suyu daha uygun olabilir.

Şerefe,

Selin

Related Keywords

Liked this issue

Add to Saved

Add to Read Later

Share

Follow Veraison

Kadehindeki şarabı keşfederken, sonraki yudumu hayal eden bir şarap yayını. Şarabın sadece beyaz örtülü masalarda içilmediğine inanıyor, her sofrada yer arıyor. Her hafta duyusal deneyim rotaları çizmek için e-posta kutunda!

0%

;