aposto-logoSalı, 6 Haziran 2023
aposto-logo
Salı, Haziran 6, 2023
Aposto Membership

🍷 Cebe Atmalık Üzüm Rehberi

Kim, kiminle, nerede?

Merhaba!

Bu hafta üzümlerden üzüm beğeniyorum ve karşına en çok çıkan üç beyaz ve üç siyah üzümü aramıza davet ediyorum. Kendileri dünyada en çok yetiştirilen ve hacim olarak en fazla şarap üretilen üzümlerden bazıları. Daha var tabii ki, ama karşına en çok çıkanlardan bir başlayalım, devamı gelecek. Bu sayı sana bu altı üzümü tanımanda bir rehber olacak, cebe atmalık.

👓 Rehber kullanım kılavuzu: Her bir üzümün kolayca akılda kalması için üçer kelime seçtim; bu kelimeler sana o şarapların en belirgin özelliklerini çağrıştıracak ve aklında kalacaklar, Veraison sözü. Kim? Kiminle? Nerede? olarak 3 alt başlık paylaştım, bir de bonus bilgi ekledim. Malum, her biri nev’i şahsına münhasır; ayrıştırıcı özelliklerinden bahsetmemek olmaz. Bir de her üzümün için tasarlanan görseller ile ilgili Üzümün tonları başlığı altında ufak açıklamalar yaptım, 

Arada genel bilgileri hatırlamak için eski sayılara bağlantılar verdim, bu rehber ile hızlı bir yolculuğa da çıkabilirsin. Zira haftaya Verasion’da yıldızlar arası yolculuktayız, ufaktan hazırlık olur belki.

🧨 Uyarı notu: Buradaki bilgileri olabildiği kısa ve sade paylaşmaya çalıştım ki aklımızda kalsın, hatırlayalım. “Cebe atmalık” dememin sebebi bu. Genellemeleri ne kadar sevmesem de burada onlardan yardım aldım ki daha rahat anlayabilelim. Aroma profilleri benim paylaştığım meyvelerden, üzerine serpiştirdiğim baharatlardan ibaret değil. Sonra "Şunu yazmamışsın, bundan bahsetmemişsin, hepsi de öyle değil ki canım!" demek yok, baştan uyarıyorum.

Dikkat! Bu yayın alkollü içeceklerden fermente üzüm suyu olan şaraptan bahsediyor. 18 yaşından küçük okurlara fermente olmayan üzüm suyu daha uygun olabilir. 

Şerefe,

Selin

Related Keywords

Liked this issue

Add to Saved

Add to Read Later

Share

Follow Veraison

Kadehindeki şarabı keşfederken, sonraki yudumu hayal eden bir şarap yayını. Şarabın sadece beyaz örtülü masalarda içilmediğine inanıyor, her sofrada yer arıyor. Her hafta duyusal deneyim rotaları çizmek için e-posta kutunda!

0%

;