aposto-logoÇarşamba, 29 Mart 2023
aposto-logo
Çarşamba, Mart 29, 2023
Upgrade to Premium

🛍 Lokal markalara bir aşk mektubu, ACT İstanbul

ACT İstanbul'un kurucusu Elif Murteza nelere hayran? Lokal markalara neden #FanON diyoruz ve bir editör nasıl kendi markasını kurma yolculuğuna giriyor? Peki MSN Messenger #NedenPopülerOldu?

Kolaj: Alara Demirel

Bir "kreatif" olmanın lütfu mu laneti mi bilmiyorum, "Rönesans kadınıyım," deyip işin içinden çıkamadığın zamanlar oluyor. Bazen mesleğimi tek kelimeyle özetleyemiyorum; yaptığım şeyleri yapıyor muyum emin olamıyorum. Lokal markalarla "tasarımcı" kimliği altında çalışmak bunlardan biri.

Pandemiyle beraber içine düştüğüm dünyalardan biri de Instagram'daki yükselişleriyle lokal markalar. Bu sayıyı Türkiye'de konuşlanan yerel işletmelere bir aşk mektubu olarak kurguluyoruz.

🎙 #NedenPopülerOldu?: Fanon'un yeni podcast programı devam ediyor! Bugünkü bölüm MSN Messenger hakkında. Sen de crush'ına açıldıktan sonra "Kuzenim yazdı," bahanesini kullandıysan, [email protected] hesabının Cemre'ye ait olduğunu düşündüysen, SmarterChild'la konuşup kendi bilimkurgu senaryonu yazdıysan ve o kadar sık titreşim gönderemediysen bu bölüm senin için.

🦸‍♀️ Stan: Günün hayranı ACT İstanbul'un kurucusu Elif Murteza. Renkleri, DIY evreni, "Bu kimin aklına gelir?" heyecanıyla aşağıda.

ACT İstanbul'la ilgili birçok proje her an aklımda dönüp duruyor. Aslında her şeyin başında “Bundan bu nasıl çıkar, bu elimdekiyle ne yapabilirim?” düşüncesi yatıyor. Etrafımda gördüklerimi farklı malzemelerle yapmayı seviyorum. Ürettiklerimizden arta kalan ipleri atmamak ve bunlardan birer anahtarlık yapmak da yoldayken tattığım en keyifli şeydi.

🤤 #FanON: Stan konuğumuzu dinledikten sonra da hayran olduklarına Fanon editörünün gözünden yakın okuma kararımız devam ediyor. Bu hafta yerel işletmelerin ilhamlarını nereden aldığını konuşuyoruz.

🌻 PEMY Store, ACT İstanbul, Lola's Works ve Sculpture tasarımları


Yayın akışı:

🦸 Stan #14: ACT İstanbul'un kurucusu Elif Murteza
🛍 #FanON: Türkiye'nin lokal markalar evreni
🎃 Haftaya ne var?: Cadılar Bayramı

xoxo,
Alara 💋

Related Keywords

Liked this issue

Add to Saved

Add to Read Later

Share

Follow Fanon

Fanzin kültürünü dijitale taşıyan Fanon, popüler kültürle ilişkili konuları her hafta çarşamba günü 18.00’de ele alıyor.

0%

;