aposto-logoSalı, 6 Haziran 2023
aposto-logo
Salı, Haziran 6, 2023
Aposto Membership

Brothers ile Kadınlar Cam Tavanları Kırıyor, Hayata Karışıyor

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu

Klasik sanat öğretileri ve günümüzün dijitalleşen dünyasının teknolojik imkanlarını harmanlayarak, yepyeni deneyimlerin kapılarını aralayacağımız Piksel. x Brothers işbirliğiyle hayat sanata karışınca güzel!

Bülten destekçimiz Brothers’ın kadınların kariyerlerinde ilerlemesini sınırlayan görünmez ve yapay engellerden oluşan Cam Tavanlar’ın yıkılmasına destek olmak amacıyla başlattığı Hayata Karışan Kadınlar Platformu, ücretsiz olarak 4 farklı başlıkta sunulan eğitim modüllerine, 8 Nisan 2022 tarihine kadar başvuruları almaya devam ediyor.

Platform, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak, Kültür, Sanat ve Eğlence; Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği; Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme; Yeni Medya olmak üzere 4 modülde verilecek ücretsiz eğitimlerle, kadınların geleceğin mesleklerinde eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasında öncü olmayı hedefliyor.

4 eğitim modülünde mentor olarak yer alan, alanında uzman isimlerle de dikkat çeken Hayata Karışan Kadınlar Platformu, 18 yaş üzeri tüm kadınların katılımına açık. Eğitim ve proje süreçlerinde katılımcıların gelişimlerine katkıda bulunacak olan mentorlar ise, Kültür, Sanat ve Eğlence modülünde ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın ile Mert Fırat; Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği modülünde Dilara Koçak ve Prof. Dr. Itır Erhart; Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme modülünde Serdar Kuzuloğlu ve Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay; Yeni Medya modülünde ise TBWA Group Istanbul CEO’su Burcu Özdemir’den ile Dijital Proje ve Yeni Medya Stratejisti & Eğitmen Bediz Yıldırım’dan oluşuyor.

Ayrıca Fütürist Ufuk Tarhan, Oyun Üreticisi Simay Dinç ve Istanbul Blockchain Women kurucularından Başak Burcu Yiğit, Hayata Karışan Kadınlar Platformu kampanya filmlerine kendi “cam tavan” hikayeleriyle katkıda bulunuyor. 

hayatakarisankadinlar.com adresinden başvuruların devam ettiği Hayata Karışan Kadınlar Platformu ile ilgili tüm bilgi ve haberler, internet sitesinden ve Brothers1801 sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Brothers Hakkında: İlhamını İskoçya’dan alırken kalbinde yer alan başarı, prestij, cömertlik ve beraberlikle çevresindekilere ilham olan Brothers, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası. Çünkü hayat her adımda şehrin sokaklarına, müziğin ve dansın ritmine, doğanın yeşiline, lezzetin katmanlarına karıştıkça güzel!

Liked this story? Share it.

Related Keywords

x Brothers

Hayata Karışan Kadınlar Platformu

Dünya Ekonomik Forumu

Hande Şekerciler

Arda Yalkın

Mert Fırat

Dilara Koçak

Itır Erhart

Serdar Kuzuloğlu

Pernod Ricard

Türkiye

Selçuk Tümay

Burcu Özdemir

Ufuk Tarhan

Simay Dinç

Istanbul Blockchain Women

k Burcu Yiğit

Hayata Karışan Kadınlar Platformu

Liked this story

Add to Saved

Add to Read Later

Share

Published in

Piksel.Bülten #1

Newsletter & Author

Piksel.Bülten

Piksel. ekibinin hazırladığı; her sayıda yaratıcı sektörlerden bir kişiyi odağına alan ve sanata yeni medya odağından baktığımız sanat bülteni.

;