aposto-logoÇarşamba, 31 Mayıs 2023
aposto-logo
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Aposto Üyelik

Kızılcık ve votkalı içime hazır kokteyl

Absolut ve Ocean Spray ortaklığında içime hazır kokteyl 2024'te piyasaya sürülecek.

Pernod Ricard ABD'de Absolut ve Ocean Spray’in içime hazır bir kokteyl için işbirliği yaptığını söyledi. 2024 başı raflara ulaşması planlanan Absolut Vodka ve Ocean Spray Vodka-Cranberry Serisi; votkayı kızılcık suyu, maden suyu ve diğer doğal tatlarla birleştiriyor. Ocean Spray, Coca-Cola, PepsiCo ve Vita Coco gibi diğer şirketlerin ürünlerine katılarak bir alkol üreticisiyle ortaklık yoluyla hızla büyüyen içime hazır kokteyl alanına giren en yeni alkolsüz içecek markasıdır.

  • Neden? Absolut'ta kıdemli marka pazarlama müdürü Reshma Dhati yaptığı açıklamada "Absolut ve kızılcık suyu en popüler içecekler arasında yer alıyor ve şimdi iki güçlü markanın bir araya gelmesiyle her zamankinden daha kolay ulaşılabilir hâle getiriyoruz. Ev sahiplerinin rahatlayıp anın tadını çıkarabilmeleri ve aynı zamanda hareket hâlindeyken keyif almalarını kolaylaştırabilmeleri için sorunsuz, lezzetli, kaliteli içecekler yapıyoruz." dedi. 
  • Arka plan: Distilled Spirits Council'in Eylül 2022 raporuna göre şarap üreticisi E. & J. Gallo tarafından yapılan High Noon liderliğindeki içime hazır kokteyller 2021'de hem gelir hem de hacim açısından ABD’nin en hızlı büyüyen alkollü içecekler kategorisi oldu. Birçok alkolsüz şirketin içeceklerini kokteyl kategorisine sokmasının büyük bir nedeni de bu beklenti. Diageo, Captain Morgan Rum ve Vita Coco hindistan cevizi suyuyla hazırlanan birinci sınıf şişelenmiş kokteyller serisiyle ortaklık kurdu. Boston Beer, ABD'de bir Hard Mtn Dew alkollü ürünü için PepsiCo’yla çalıştı. Bunun yanı sıra Brown-Forman ve Coca‑Cola'nın Jack Daniel's Tennessee Whiskey’le ikonik soda markasını birleştiren bir içime hazır kokteyli sundu. Absolut ve Ocean Spray’de bu işbirliğiyle diğer şirketlerle benzer bir strateji uyguluyor. Hâlihazırda tüketiciler tarafından bir arada kullanılan iki markanın birleşmesi başarıyı garanti etmese de piyasaya sürüldüğünde ürüne anlamlı bir avantaj sağlıyor.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

kızılcık

alkol

Pernod Ricard

Absolut

Ocean Spray

Absolut Vodka

Coca-Cola

PepsiCo

Vita Coco

Diageo

Captain Morgan Rum

Boston Beer

Brown-Forman

Coca‑Cola

Jack Daniel's Tennessee Whiskey

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🗞️ apéro gazete #5 Gastrodiplomasi 101: Yumuşak gücün nihai zaferi

Yayın & Yazar

Apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba 19.00'da önlüğünü giyer.

;