Aposto

Pazartesi, 5 Aralık 2022
Pazartesi, Aralık 5, 2022
Premium'a Yüksel

🕊 Odak: Göçmenlik

Aposto Odak, bu sayısında her yönüyle göçmeyi ve göçmenliği ele alıyor.

Unsplash

Editörden

30 Ekim Pazar gününden herkese merhaba! Aposto Odak'ın üçünü sayısında göçmenliği, Türkiye'nin göç politikalarını, göç düzenleyici teknolojileri, göçü kolaylaştıran iş pratiklerini, ve göçün sosyal ve kültürel hayata etkilerini ele alıyoruz.

E-posta bültenlerinin teknik kısıtlamalarından uzakta, mobil uygulamalarımızın fonksiyonlarından ve sunduğu avantajlardan tam anlamıyla faydalanacak, daha derinlikli ve daha kapsamlı içerikleriyle Aposto Odak, önümüzdeki ay yeni sayısıyla karşınızda olacak.

9 makalenin yer aldığı bu sayı yaklaşık 9 bin 500 kelime ve yaklaşık yarım saat okuma süresine sahip. Ancak bültenin uzunluğu gözünüzü korkutmasın, sayıyı uygulama içinden okuma listenize ekleyerek hafta boyunca kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu sayıdaki yazılar:

  • Psikoloji: Sorumlu editörümüz İlkim Emirler, uzmanlarla göçün psikolojisini tartışıyor.
  • Sosyoloji: Kıdemli siyaset editörümüz Bartu Özden, Almanya'ya göç eden "konuk işçiler"in deneyimlerini mercek altına alıyor.
  • Siyaset: Siyaset editörümüz Abdullah Esin, Türkiye'nin göç politikalarını masaya yatırıyor.
  • Ekonomi: Finans editörümüz Emircan Yaman, göçmen işçiler üzerinden kayıtdışı istihdamı ele alıyor.
  • İş Dünyası: İş dünyası editörümüz Beste Göksel, girişimler üzerinden beyin ve sermaye göçünü aktarıyor.
  • Teknoloji: Teknoloji editörümüz İrem Denli, göçün etkilediği teknolojileri inceliyor.
  • Kültür-Sanat: Kültür-sanat editörümüz Dilara Kaya, göçün sanatla temasının tezahürü olan Öteki Hikâyeler sergisine rehberlik eden bir röportaj sunuyor.
  • Müzik: Müzik editörümüz Koray Soylu, göç eden müzisyenlerin kendilerine yer edinme süreçlerine ışık tutan bir röportaj yapıyor.
  • Spor: Kıdemli spor editörümüz Burcu Biçer, göçmen sporcuların deneyimlerini merkezine alan bir röportaj gerçekleştiriyor.

– Atilla

Bülteni beğendiniz mi?

Arşive Ekle

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem Yayınını Takip Et

Hafta içi her sabah 06.30’da, 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

0%

;