aposto-logo
TR
TREN

Sberbank CEO'su: Yuan cinsinden işlem sayısının 10 kat artması bekleniyor

Rusya Merkez Bankası'nın ihracatında dolar ve avronun payı bu yıl %87'den %48'e düştü
Sberbank CEO'su: Yuan cinsinden işlem sayısının 10 kat artması bekleniyor

Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın CEO'su Herman Gref, Şanghay'da düzenlenen, Rusya ile Çin'den yetkililerin katıldığı toplantıda değerlendirmelerde bulundu.

Banka müşterilerinin dost ülke para birimlerine daha fazla ilgi gösterdiklerine işaret eden Banka CEO'su, bu yıl yuan cinsinden işlem sayısında geçen yıla kıyasla 10 kat artış beklediklerini vurguladı.

"Rusya'nın ithalat ve ihracatında yuanın payı artmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl boyunca yuanın payı Rusya'nın ihracatında %2'den %18'e, ithalatında %5'ten %27'ye yükseldi."

Bilgi notu: Rusya Merkez Bankası verilerine göre; Rusya'nın dış ticaretinde dolar ve avronun payı, geçen yıl ihracatta %87'den %48 seviyesine, ithalatta ise %65'ten %46 seviyesine düştü.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

dolar

avro

Rusya

Sberbank

Herman Gref

Şanghay

Rusya Merkez Bankası

NEREDE YAYIMLANDI?

Pareto İçgörüPareto İçgörü

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

⚖️ Amaç özlemi, yaşlanma tehlikesi

Çalışanlar bir amaç uğruna çalışmayı kârın önünde mi tutuyor? Kredi derecelendirme kuruluşları yaşlanan nüfusların ülke skorları konusunda uyarıyor

24 May 2023

Fotoğraf: Marten Bjork Unsplash

YAZARLAR

Pareto İçgörü

İş dünyasını ve piyasaları şekillendiren trendlere yönelik analizler, sektörlerden içgörüler, güncel veriler ve etki yaratan raporlar.

İLGİLİ OKUMALAR

;