aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

🔔 Erdoğan'ın kullandığı 'montaj' görüntülere erişim engeli

Erdoğan'ın da seçim sürecinde mitinglerde kullandığı 'montaj' görüntülere erişim engeli getirildi

Alican Uludağ'ın haberine göre, Ankara 6.Sulh Ceza Hakimliği, 12’nci Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da seçim sürecinde kullandığı 'montaj' görüntüleri paylaşan bir sosyal medya hesabının paylaşımının Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu" gerekçesiyle erişime engellenmesine karar verdi.

Karar

Bir adım geriden: Erdoğan, Kılıçdaroğlu‘nun “Haydi” başlıklı reklam filmine PKK terör örgütünün sözde yöneticilerinden Murat Karayılan eklenerek yapılan 'montaj' görüntülerini kullanmış; Erdoğan, katıldığı TRT yayınında görüntülerin montaj olduğunu kabul etmişti.

  • Erdoğan, canlı yayında, “CHP Genel Başkanı sırtını PKK terör örgütüne dayamıştır. Kılıçdaroğlu’nun Kandil’dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. ‘Haydi, haydi’ türü. Ama montaj ama şu ama bu. PKK’lılar videolarla bunlara destek verdi” ifadelerini kullanmıştı.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Yayın & Yazar

Aposto Gündem

Hafta içi her gün 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

;