aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası: Türkiye 90-75

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Kadın Millî Takımı, Yunanistan’ı 90-75'lik skorla mağlup etti.

A Millî Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Yunanistan ile yaptığı maçı 90-75 kazandı.

15-25 Haziran tarihleri arasında Slovenya ve İsrail’in ortaklaşa ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Kadın Millî Takımı, Yunanistan’ı 90-75'lik skorla mağlup etti. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk yarısını Türkiye 48-46 önde tamamladı. 

  • Tilbe Şenyürek 24, İlayda Güner 11 ve Meltem Yıldızhan 10 sayıyla maçı bitirdi.

Tilbe Şenyürek:

Maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Şimdi önümüzde İstanbul’da katılacağımız bir hazırlık turnuvamız var. Seyircimiz önünde o turnuvayı da iyi bitirmek istiyoruz. Hazırlık maçında galip gelmek güzel ama düzeltmemiz gereken şeyler var. Genç bir takımız ve enerjimiz güzel. Bu umut verici.  

 A Millî Kadın Basketbol Takımı, 25 Mayıs Perşembe günü Çekya, 26 Mayıs Cuma günü Letonya ve 27 Mayıs Cumartesi günü Almanya ile hazırlık maçı yapacak.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🏀 Celtics serideki ilk galibiyetini aldı

Yayın & Yazar

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

;