aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Öğrencilerden sigorta şirketlerine “kariyer boykotu”

Birleşik Krallık’taki öğrenciler, fosil yakıt projelerini destekleyen şirketlerde etik sebeplerden dolayı işe girmeme kararı aldı.

Birleşik Krallık’taki Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, University College London, Edinburgh Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerinde okuyan ve yeni mezun olan yüzlerce öğrenci, fosil yakıt projelerini destekleyen şirketlere karşı “kariyer boykotu”na katılacaklarının sözünü verdi.

  • Neden?: 500’den fazla öğrenci, iklim-dostu politikalara geçmeyen şirketleri yakından takip edeceklerini, değişimi üstlenmemeleri durumunda da etik sebeplerden dolayı işe girmeyeceklerini ifade ediyorlar.
  • Şirketlere açık mektup: Öğrenciler, Lloyd’s of London gibi büyük sigorta şirketleri de dâhil olmak üzere, Beazley, Hiscox, Chaucer ve Tokio Marine Kiln gibi daha küçük ölçekli şirketlere de çağrılarını iletti: “İklim krizinin sorumlularını sigortalayan şirketlere profesyonel kariyerlerimizi adamayı reddediyoruz. Sigorta şirketlerinin iklim değişikliği konusunda eylemsizliği, onlara yetenekli çalışanlara mal olacak.”

Çağrı görseli, Kaynak: https://actionnetwork.org


  • İstatistiklere göre: Yakın zamanda tamamlanan bir Deloitte anketi, Z jenerasyonundaki çalışan adaylarının yarısından fazlasının bir işi kabul etmeden önce şirketin çevresel etkisini ve politikalarını araştırmaya eğilimli olduğunu ortaya çıkardı.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🛖 “Uygun teknoloji”: Ekolojik olarak sürdürülebilir yaşama stratejileri

Yayın & Yazar

Angst

Her cuma 12.00’de, çevre ve iklim gelişmelerine türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

;