aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

🔔  Özdağ, ikinci turda Kılıçdaroğlu'nu destekliyor

Özdağ, ikinci tur seçiminde Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ikinci tur seçiminde Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı. 

Zafer Partisi Genel Merkezi'nde Kılıçdaroğlu ile ortak açıklama yapan Özdağ, "Zafer Partisi olarak Millet İttifakı Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimlerinde desteklemeye karar verdik" dedi. 

Özdağ, sığınmacılar konusunda ittifakların duruşunu, "AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey bizi ziyaret etti. Bizden destek istediler. Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınamcıların vatanlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın Cuma günü yaptığı açıklamada Erdoğan'ı destekleyeceğini söyledikten sonra, aynı ittifak içinde bulunan Zafer Partisi lideri Özdağ, kendi partisinin destek kararını ayrıca açıklayacağını ve ittifakın dağıldığını belirtmişti. 

Bununla birlikte: Kılıçdaroğlu ve Özdağ ilk tur seçiminden sonra üç kere görüşmüş; müzakereler ardından da Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceği değerlendirilmişti.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Yayın & Yazar

Aposto Gündem

Hafta içi her gün 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

;