aposto-logo
TR
TREN

Türkiye'de kişi başına düşen kredi kartı sayısı artıyor

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, kişi başına düşen kredi kartı sayısı 3'e çıktı.
Türkiye'de kişi başına düşen kredi kartı sayısı artıyor

18 Ağustos - Finartz - Fintech İstanbul
Finartz ile birlikte

Finartz 'dan markanızın imzasını taşıyan e-para ve dijital cüzdan çözümleri İnternet kullanımı ve temassız ödeme tercihinin artmasıyla dijital cüzdanların önümüzdeki yıla kadar dünya çapındaki tüm e-ticaret ödemelerinin yarısından fazlasını oluşturacağı öngörülüyor. Bu noktada gelecekte katlanarak büyüyen bir pazarın parçası olmak isteyen finansal kuruluşlar, küçük veya orta ölçekli işletmeler ya da girişimciler için dijital cüzdan uygulamasına sahip olmak önem kazanıyor. Ancak dijital cüzdan geliştirmenin maliyeti ve süresi cüzdanın işlevsellik düzeyine bağlı olmakla birlikte oldukça yüksek olabiliyor. Bu noktada Finartz ’ın sizler için süreci hızlandırabilecek ve geliştirme maliyetlerini azaltabilecek bir çözümü var. Finartz , Payartz markası altındaki ödeme teknolojileri platformu ve 2016'dan beri gelişen bilgi birikimiyle uyarlanabilir, esnek ve çeşitli sektörlerden farklı iş alanlarına hitap eden dijital cüzdan çözümlerini sizin için geliştiriyor. E-para kuruluşlarından bankalara, perakende ve e-ticaretten mobilite sektörüne kadar çeşitli alanlarda mobil uygulama, yönetim uygulaması ve güçlü altyapısıyla uçtan uca dijital cüzdan ve ödeme ihtiyaçlarınız için çözümler sağlıyor. Stratejiden geliştirmeye, uygulamaya ve sürekli desteğe kadar uçtan uca hizmet sağlayan bir sektör lideri olan Finartz ile dijital cüzdan yazılımını sıfırdan geliştirmenize gerek kalmazken müşterilerinize yenilikçi çözümler ve uygun maliyet avantajıyla hizmet vermeniz de mümkün oluyor. Finartz ’ın ödeme yeteneklerinizi genişleterek kullanıcı dostu ve güvenli bir altyapı sunan Payartz markasını ve uzmanlık alanlarına göre ayırarak zenginleştirdiği diğer ürün ve servisleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

FinTech İstanbul

FinTech İstanbul

Bankacılık ve ödeme teknolojilerinde haftanın öne çıkan gelişmeleri

Kredi kartı sayısı artmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) verilerine göre, Türkiye’deki toplam kredi kartı sayısı 108,3 milyona ulaşırken kişi başına düşen kredi kartı sayısı da 3 oldu.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerine göre en az bir kredi kartı bulunan kişi sayısı ise 35,1 milyon. Öte yandan Haziran ayında 162 bin kişinin ilk kredi kartını kullanmaya başladığı kaydedildi.

Kart limitleri ortalaması ise 50 bin TL üzerine çıktı. Bu noktada Türkiye’de kullanıcıların yüzde 33,2’si 10-50 bin, yüzde 22’si 50-100 bin ve yüzde 22.1’i 100 bin TL üzeri limitlerdeki kredi kartlarına sahip.

Bireysel kredi kartı ödeme tutarları incelendiğinde kişi başına 22 bin 534 TL sonucuna ulaşıldı. Söz konusu borcun 2022’nin Haziran ayında 8 bin 781 TL olduğu verisi dikkat çekti.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

FinTech İstanbul

FinTech İstanbul

Bankacılık ve ödeme teknolojilerinde haftanın öne çıkan gelişmeleri

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Kredi kartı

Bankalararası Kart Merkezi

Türkiye

Türkiye Bankalar Birliği

NEREDE YAYIMLANDI?

FinTech İstanbulFinTech İstanbul

BÜLTEN SAYISI

Türkiye'de kişi başına düşen kredi kartı sayısı artıyor

BNPL kartlı ödemelere meydan okuyabilecek mi? Fethiye koylarındaki yüzen ATM, Apple'ın son başarısı, öne çıkan yatırımlar ve daha fazlası.

18 Ağu 2023

Finartz ile birlikte

YAZARLAR

FinTech İstanbul

Bankacılık ve ödeme teknolojilerinde haftanın öne çıkan gelişmeleri

İLGİLİ OKUMALAR

;