aposto-logo
TR
TREN

20'lik Seçim 'Survival' Kiti

Ne demiş NSYNC? Bye bye bye!
20'lik Seçim 'Survival' Kiti

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar,

Evet. Bu hafta o hafta. 14 Mayıs gününe kaldı üç. Geçtiğimiz hafta the Economist’i belki görmüşsünüzdür; “The Most Important Election of 2023” yazan kapağıyla Türkiye’de gerçekleşecek seçimlerin sadece bizim için değil, dünya için öneminden bahsediyor. Demokrasinin geleceği için, ‘strongman’ dediğimiz lider profilini yıkmak bu seçim çok önemli.

20 yıldır hayatımızın parçası olan bu devir sonunda kapanacak mı? Yirmi yıl. 20’likte sayılara önem veriyoruz, biliyorsunuz ve 20 yıldır tepemizde değişmeyen bir güç var. Aposto’nun Maltepe mitinginden paylaştığı görsellerden birinde bir kadın "Ay tek adamla ömür mü geçer?!" posteri tutuyordu. Doğru. Aşk değil ki bu. Ben ayrılmak istiyorum. Bu bizim bir türlü içinden çıkamadığımız, uzadıkça uzayan, hançer gibi kesen ve asla kabuk tutmayan yaramız olarak günbegün aklımızda.

Takside, otobüste aynı konuşma. Rakı masalarında aynı konuşma. Çay içerken aynı konuşma. Biz fısıldayarak ülkeyi kurtarma konuşmaları yapmanın piri olmuşuz. Hayat durağan değil, akıp gidiyor. Bu süreçte de değişim önemli. Önemliyi bırakın, gerekli. Kimse 20 sene iktidarda kalmamalı. Kimse bu kadar sene elinde gücü tutmak için direnmemeli, diretmemeli. Artık değişim vakti. Ne demiş Cem Karaca? Doğarken ağladı insan, bu son olsun.

Olsun artık. Lütfen son olsun. 

Sizin yardımınızla hazırladığım çalma listesine buradan ulaşabilirsiniz. Bangır bangır dinleriz.

İlk turda bitirelim, e mi? 

Yasmin

Not. 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta cumartesi günü Aposto Radyo’da. Buradan dinleyebilirsiniz.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;