aposto-logo
TR
TREN

ben n'apıyorum ya bülteni

Britney Spears, 13 TL'lik ezine peynir ve festival hayalleri

Nabersiniz 20'likler? 

Ben iyiyim! Dün üniversite mezuniyetim gerçekleşti — hem de mezun olduktan tam iki sene sonra. Pandemi birçok sonu, başlangıcı ve ikisinin arasındaki dönemi elimizden almış olsa da, sevgili okulum bu kapanışı bize hediye etmek istedi. Okulda gördüğümde konuştuğum ama sosyal hayatımda buluşmayacağım insanlara içtenlikle sarıldım, en yakın arkadaşlarımdan bazıları ve sevgili ailem ile güzel birkaç gün ve duygulu birkaç tören deneyimledik.  Ee kapanışlarda da ne düşünülür? Başlangıçlar. Geriye dönüp bakmak, bitişlerin en iyi dostu, balığın rakısıdır. 20'liği başlattığımda aklımda tek bir soru vardı. Pandeminin başlarında, rengareng boyalı odamda kendime sorduğum tek bir soru: 'Ben n'apıyorum ya?'

Bu sorunun cevabını arayan tek kişinin ben olmadığını bülteni başlattığımda çok daha iyi anladım. Beraber sorgulamak da beni daha iyi hissettirdi. Yalnız değilmişim. 100 üstünden 28 aldığım lise biyoloji sınavını verirken başımı kaldırıp herkesin etrafa stresli stresli baktığını görünce de aynı rahatlığı hissetmiştim. Eee herkes zorlanıyor, sorun ben değilmişim! ( Biyoloji sınavında sorun kesinlikle bendim, yeterince çalışmamıştım...) Hayat çok çalışabileceğimiz bir şey değil maalesef, bir kitabı açıp mitoz bölünmeyi ezberlercesine, hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini, doğru kararların ne olduğunu hâlihazırda öğrenemiyoruz. Deneyim ile gelen bir şey. Bu deneme-yanılma süreçlerinde de bu soru güzel bir yol gösterici oluyor. 'Ben n'apıyorum ya?

Bu hafta da bu konuya odaklandık. Britney Spears'dan girdik, ezine peynirden çıktık. 'N'alaka?' demeyin, biliyorsunuz 20'lik birbirinden uzak görünenlerin kolaylıkla birbirine bağlanabildiği bir bülten. Burada her şey mümkün. O zaman bu hafta nelerimiz var bir bakalım: 

  • Anksiyete Çağı: Alara, "Ipod devrimim: Britney Spears" adlı makalesi ile hayatının türbülansları ile Britney Spears albümleri arasındaki paraleli çiziyor. 
  • Haklılık Payı: Irmak, bu hafta "Simülasyon mu bozuldu?" diye soruyor. Sizce bozuldu mu?
  • 20'lerde 20'lik: Ece, freelance hayatına girişini yaptıktan sonra hayallerinden birini gerçekleştiriyor. Yaşasın film festivalleri, tebrikler sevgili Ece!

Haftaya gıdadan bahsediyoruz, görüşürüz! 

🧡💖 Yasmin 🧡💖 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;