aposto-logoPazartesi, 5 Haziran 2023
aposto-logo
Pazartesi, Haziran 5, 2023
Aposto Üyelik

Bir içeri, bir dışarı: Uzaktan Eğitim

Afet dönemi, uzaktan eğitim ve deneyimler

Gina Hayer

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar,

Nasılsınız? Bu hafta konumuz uzaktan eğitim. Pandemiden beri, çoğu şeyin normalleşmesine kafa tutan eğitim hayatı, çevrim içi-yüz yüze tahterevallisi bir bu yana kaydı, bir diğer yana. Yok mu bunun bir dengesi? 6 Şubat'ın ardından da bu aynı şekilde, öğrenciler, öğretim görevlileri ve diğer herkes için alışılamayan bir süreç olarak devam ediyor. ‘Afet döneminde eğitim mi konuşulur?’ sorusunun bazılarının ağzından çıkmaya hazır olduğunu hissediyorum. Buna cevabımız da iki hafta önceki sayımızda sorduğumuz ‘afet döneminde feminizm mi konuşulur?’ sorusuna cevabımız ile aynı aslında: Evet. Evet, konuşulur. Çünkü bu konular konuşulması gereken konular. Bu konular, hayatları ve geleceği etkileyen konular. Bu konular sürdürülebilirlik, gelişim ve değişim gerektiren konular. O nedenle bu hafta eğitimden bahsediyoruz. 

Sevgiyle, 

Yasmin 

Not. 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta cumartesi günü Aposto Radyo’da. Buradan dinleyebilirsiniz.

Kapak:  Gina Heyer, 'Upper Stairs', 2011-2012, 440 x 460mm, oil on board

İlgili Başlıklar

Bülteni beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

20'lik Yayınını Takip Et

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

0%

;