Bugünkü Destekçimiz

Bu sene neler dinlemişiz?

Dikkat: Bu sayı çok sayıda şarkı içerir
Güzel Kelimeler Dükkânı ile birlikte

Yeni markalar, yeni ürünler, yeni hikâyeler: Güzel Kelimeler Dükkânı Ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana en güzel kelimelerle bizi mest eden Lûgat365 , 2018’den beri hislerimize tercüman olan Hisli Şeyler ve çok daha fazlası Güzel Kelimeler Dükkânı 'nda seni bekliyor sevgili 20'lik okuru. Neler var? Kendi projelerinin yanı sıra otuzdan fazla markaya Sevdiklerimiz seçkisi altında yer veren G üzel Kelimeler Dükkânı ; vitraydan seramiğe, takıdan oyuncağa, mermerden muma farklı disiplinlerde üretimler yapan tasarımcıları bir araya getiriyor. Dahası : Aposto okurlarına özel olarak tanımlanan APOSTO10 koduyla alışveriş yapan okurlar, web sitesi içinde tüm ürünlerde geçerli %10 indirimden faydalanabiliyor. Güzel Kelimeler Dükkânı ’nda satışa sunulan, özenle seçilmiş yüzlerce ürünü incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar, 

Nabersiniz? Bugün kalktığımda önemli bir şey farkettim: yeni bir aya girmişiz. Hoş geldin aralık! Senenin son ayındayız. İyisiyle kötüsüyle bir seneyi daha bitirmemize 30 gün kaldı. 30! Kısacık. Arada durup yılın 2021 mi 2022 mi olduğunu düşünen ben, şimdi 2-0-2-3 sayılarını aklımda tutmaya çalışacağım. Haydi hayırlısı diyelim.

Yılın son ayını çok severim. Işıklar, sıcak içecekler, sevdiklerine yazdığın kartlar ve soğuktan buğulanan camlar içimi ısıtır. Aralık ayının o kuru ve soğuk havası beni ferahlatır; en sevdiğim şeylerden biri uyandığımda camı açıp, soğuğun beni uyandırmasıdır. Aralıkta havada umut oluyor. Bu umut da sanki hiçbir zaman etkisini kaybetmiyor. Senemiz nasıl geçmişse geçsin, 31 Aralık bize bir doz heyecan pompalıyor. 

Bu sene çocukluğumda çok severek yaptığım bir geleneği geri getirdim. Marketten Varış Takvimi (Advent Calendar) aldım ve aralığın her gününü bir çikolata ile kutlamaya karar verdim. Kendimdeki değişimi görebiliyorum: küçükken kendimle pazarlık yapar — arada bir sonraki günün çikolatasına bakmak için o küçük kağıt kapaklardan birini iter, çok dayanılmaz gözüküyorsa bir ısırık alırdım. Bu sene, olgunluk mu dersiniz? Büyümek mi? Tatlıdan soğumak mı? İçimden öyle bir şey gelmiyor. Tabii daha bugün ilk gün. 1 Aralık'ın çikolatası neydi diye merak ediyorsunuz biliyorum: bildiğiniz sütlü çikolata. Güzel bir başlangıç, kahveyle güzel gitti.

Bu ay 20’likte hem geleceğe bakacağız, hem de geçmişte gezintilere çıkacağız. Bu hafta ise 20’lik yazarları heyecanla beklenen Spotify Wrapped sonuçlarını paylaştılar ve kendilerini analiz ettiler.

Müzik demişken, bu haftanın çalma listesi Ayten Alpman, Ajda Pekkan, Hümeyra, Erol Evgin ile dolu. Adı, ‘Plak.’ Daha bitmedi ama zaten çalma listeleri asla biten şeyler değiller sanırım. 

Müzikle kalın, 

Yasmin

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

Bugünkü Destekçimiz

Yeni markalar, yeni ürünler, yeni hikâyeler: Güzel Kelimeler Dükkânı

Ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana en güzel kelimelerle bizi mest eden Lûgat365, 2018’den beri hislerimize tercüman olan Hisli Şeyler ve çok daha fazlası Güzel Kelimeler Dükkânı'nda seni bekliyor sevgili 20'lik okuru.

Neler var? Kendi projelerinin yanı sıra otuzdan fazla markaya Sevdiklerimiz seçkisi altında yer veren Güzel Kelimeler Dükkânı; vitraydan seramiğe, takıdan oyuncağa, mermerden muma farklı disiplinlerde üretimler yapan tasarımcıları bir araya getiriyor.

Dahası: Aposto okurlarına özel olarak tanımlanan APOSTO10 koduyla alışveriş yapan okurlar, web sitesi içinde tüm ürünlerde geçerli %10 indirimden faydalanabiliyor.

Güzel Kelimeler Dükkânı’nda satışa sunulan, özenle seçilmiş yüzlerce ürünü incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;