aposto-logo
TR
TREN

🧙‍♀️🧹Büyücüler Büyücüler 🧙‍♂️🪄

🎃🕯️ Bu hafta 20'likte Cadılar Bayramını kutluyoruz! 🕯️🎃

Nabersiniz 20’likler ve 20’lik kalanlar?

Bu hafta ışıkları kapadık, mumları yaktık. Dışarıda hava karanlık, gök gürültüsü ve şimşek eşliğinde bir gece geçiriyoruz. Televizyonda bir korku filmi var, herkes birbirine sokulmuş, gözlerini kısarak filmi izlemeye çalışıyor. Ana karakter girmemesi gereken bir odanın kapısını yavaş yavaş açıyor. 'Girme, aptal olma!' 'ÇIK ORADAN!' Bağırıyoruz ama duyan yok. Nasıl duysun, televizyonda… Bir adım daha atıyor, müzik yükseliyor ve BAM

Yok teşekkürler, ben korku filmi izleyemem.

Küçükken, 2000’lerde popüler olan Korkunç Bir Film serisini izlemiş ve korkmuştum. Yetişkin hayatımda da en son Ari Aster’ın 2018 filmi, Hereditary'i (Ayin) de izledikten sonra kendime dedim ki ‘Yasmin, yapma, gerek yok, korkuyorsun, tüm filmi gözlerin kapalı geçiriyorsun.’ Haklıyım. Neden korkmaya para harcayayım ki, dünya zaten kimi zaman çok korkunç bir yer — hem de bedavaya

Korku filmlerini sevmemem, Cadılar Bayramına spesifik bir ilgi duymadığım anlamına gelmiyor. Bence enteresan bir kutlama. Büyücüler, cadılar, bal kabakları, mumlar, şekerler, koyu renkler ve kostümler! Eğlenceli bir konsept. Kostümlere çok kasan biri olmadım ama başkalarının yaptıklarını görmek çok keyifli oluyor. 

Tompkins Square Park Halloween Dog Parade'de sosisli sandviç kostümü giyen bir sosis köpeği (2021)


New York’ta her Cadılar Bayramının hafta sonunda köpekler için Tompkins Square Park’ta bir kostüm yarışması düzenlenir. Arkadaşlarımla aşırı yaratıcı kostümlerle dolaşan köpekler ve onları gezdiren sahiplerini izlemeye giderdik. Bu sene malum New York’ta değilim, gidemiyorum, ama Cadılar Bayramı ruhunu pazartesi günü gerçekleşecek bir parti ile canlı tutuyorum. Dairemizin ilk partisi olacak, heyecanlıyız.  

En yakın arkadaşlarımdan Nesrin ile her görüştüğümüzde nedense 2000’li yıllarda Jetix’de izlediğimiz Wunschpunsch (Dilek İksiri) dizisinin jeneriğini alıntılar, birbirimize “Büyücüler, Büyücüler” deriz. İkimiz de diziyi çok iyi hatırlamıyoruz, ama bu küçük ritüelimiz bu haftanın ilhamı oldu.

Cadılar Bayramı yayınımızın şarkısı Dusty Springfield’den geliyor: Spooky. Kabul ediyorum çok bayram havasında değil amaaaa isimden kazanıyor. 

O zaman stay spooky diyelim, 

🎃🕯️Yasmin 🎃🕯️

Not. Dün Gece hikâyelerinizi bekliyoruz! Buradan paylaşabilirsiniz. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;