aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

📸 Çektim, Unutmadım!

Unutmamak, anları saklamak ve Eymen Aktel
8 Eylül - hop - 20'lik
hop ile birlikte

hop ’la şehrin keyfini sür Şehir içi ulaşımın çevre dostu alternatifi hop , Türkiye ve Karadağ’da 20’den fazla ilde hem trafiğe takılmadan hem de çevreye zarar vermeden seyahat etme imkânı sunarak şehirlere derin bir nefes aldırıyor. Nasıl kullanılır? Uygulama içindeki harita üzerinde sana en yakın paylaşımlı elektrikli hop ’ları listeledikten sonra keyifli bir yolculuğa çıkmak için sadece scooter üzerindeki QR kodu taratmak ve hız aldıktan sonra gaz pedalına basmak yeterli. Neden önemli? Sürdürülebilir bir dünya için ulaşım kaynaklı çevre kirliliğini, karbon salımını ve trafikte geçen zamanı azaltmayı hedefleyen hop , rüzgar enerjisinden sağladığı çevreci enerjiyle Türkiye’nin 17 şehrinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Hava ve gürültü kirliliğine yol açmayan, sessiz ve ekonomik yolculuklarla ulaşım alışkanlıklarını değiştirmek için bu bağlantıyı ziyaret ederek hop ’u keşfedebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Nabersiniz 20’likler? 

Bu cümleleri sinekler tarafından yenmeme rağmen bahçeden yazıyorum. Istedikleri kadar ısırsınlar, zaten kaşınıyorum. Kimse keyfimi bozamaz! İstanbul’un ilk soğukumtrak akşamüstü. Üstümde annemin kırmızı Minnie Mouse sweatshirtü ile beraber uzun kollu bir şey giyebilmenin mutluluğu ve aynı zamanda burukluğu var. Çay içiyorum. Kulağımda kuş sesleri ile beraber Absürt haller adlı çalma listemdeki şarkılar var. Saat 19’u geçiyor, bulutlar pamuk şeker kıvamında ve ben ilk defa bülten girişini Pazar günü yazıyorum. 

Bu yaz yoğun geçmiş olsa bile, okuma - yazma konusunda çok bir şey yapmadım ( tezim ve ziyaret etmem gereken arşivler ağlıyor şu an). Çok duygu yoğunluğu olan birkaç ay geçirdim, içimden ne üretmek, ne de üretilenleri tüketmek geldi. Ama bu büyülü pazar günü sonunda okunacaklar listeme eklediğim bazı yazıları okuyorum — tabii bu listede 100’den fazla yazı var o ayrı. Biraz bile okumak/ gözlerini açabilmek insana ne kadar ilham veriyor! Verilenleri alabilmek, onlara kendi anlamlarımızı yükleyebilmek ne güzel. Daha hala tam kıvamıma gelemedim, ama çay kaynadı, altını kıstım, demleniyor. Demleniyoruz.

Bu arada Altın Gün konserine giden var mı? Benim için de göbek atın. 

                             * * *

“Ah, gece gelme gündüz gel

Tenhalarda menhalarda

Buluşalım vay vay

Görüşelim vay vay…”

     * * *

İyi okumalar!

💕✨Yasmin💕✨

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

Bugünkü Destekçimiz

hop’la şehrin keyfini sür

Şehir içi ulaşımın çevre dostu alternatifi hop, Türkiye ve Karadağ’da 20’den fazla ilde hem trafiğe takılmadan hem de çevreye zarar vermeden seyahat etme imkânı sunarak şehirlere derin bir nefes aldırıyor. 

Nasıl kullanılır? Uygulama içindeki harita üzerinde sana en yakın paylaşımlı elektrikli hop’ları listeledikten sonra keyifli bir yolculuğa çıkmak için sadece scooter üzerindeki QR kodu taratmak ve hız aldıktan sonra gaz pedalına basmak yeterli.

Neden önemli? Sürdürülebilir bir dünya için ulaşım kaynaklı çevre kirliliğini, karbon salımını ve trafikte geçen zamanı azaltmayı hedefleyen hop, rüzgar enerjisinden sağladığı çevreci enerjiyle Türkiye’nin 17 şehrinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor.

Hava ve gürültü kirliliğine yol açmayan, sessiz ve ekonomik yolculuklarla ulaşım alışkanlıklarını değiştirmek için bu bağlantıyı ziyaret ederek hop’u keşfedebilirsin. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;