aposto-logo
TR
TREN

🍲 Çorba! Dikkat Sıcak! 🥄

Öğretmenler günü, çorba haritası, görünmezlik

gizem yıldırım

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar, 

Nabersiniz? Grip sezonumuz hayırlı olsun. Herkes çatır çatır dökülüyor anlaşılan. Bizim dairede şu an herkes hasta — ben grip değil de soğuk algınlığı geçirerek ucundan kurtardım sanırım (çok büyük konuşmayayım). Herkese zencefilli mercimek çorbası yaptım, yanında ekmek, kapılarına onu bırakıyorum. Evde maskeli gezmeler falan, bu hafta böyle. 

Bu haftanın konusu da aslında hastalanıp çorba yapmaktan çıkmadı ama hayatım yine 20’lik paralelinde ilerledi. Sonuçta buradayız. Yazarlarla ve çizerlerle toplantımızda, şu ana kadar çıkarttığımız sayıların temasına uymadığı için yazamadığımız yazılara yer verdiğimiz, karman çorman bir sayı çıkartmak istediğimizi konuştuk. Adı da Çorba sayısı oldu — doğal olarak, şaşırmadık. 

Çorba kültürü bence Türkiye’de çok keyifli. Şöyle sıcacık bir kase çorba bizi soğuk havalarda kucaklıyor, içimizi ısıtıyor. Tabii aynı zamanda da doyurucu ve lezzetli bir öğün. Kısaca çorba fan clubımıza hoş  geldiniz, biz 20’lik olarak bol kepçe çorbacı çıktık. Yoğurt çorbası, aya köfteli domates çorbası, ezogelin, mercimek, bol sarımsaklı işkembe, ekşi aşı, yayla, düğün, yüksük… Off canım çekti. Bu sayının da, soğukta yürüyüp, titreye titreye eve girdikten sonra sizi en sevdiğiniz kasenizde bekleyen sıcacık bir çorba gibi içinizi ısıtmasını diliyoruz. 

Bu hafta sizlerle Billie Holiday’ler, Ella Fitzgerald’lar, Louis Armstrong’larla dolu jazzımtrak, sakin bir çalma listesi paylaşıyorum. Bu aralar Laufey’in Valentine adlı şarkısına özellikle taktım. 

Bu arada öğreten, eğiten, hayatlara dokunan herkesin öğretmenler günü kutlu olsun.

Sıcacık kalın, kendinize iyi bakın,

💕 Yasmin 💕 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;