aposto-logo
TR
TREN

Dizi de gibi, hayat da gibi

Kızılcık Şerbeti, Fatma ve Gibi

Offbeat Home & Life

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar,

Nisan geldi, hoş geldi diyebilir miyiz? Baharın sıcaklığı hâlâ kemiklerimizi ısıtacak seviyeye gelmemiş olsa da, hissiyat olarak ben kış aylarını kapadım, benim için artık sadece bir mevsim var: YAZ. Böyle diyorum ama daha önce 20’likte söylediğim gibi ben geçiş mevsimlerini çok severim. Sonbaharın o ilk yaprak hışırtısı, ilkbaharın ilk ince ceket-tshirt ile çıkabildiğin gecesi... Bunlar beni heyecanlandırır. Heyecanlandırır ama şu an aklımda sadece deniz ve beni battaniye gibi saracak haziran, temmuz, ağustos var. Eeee tabii bir de mayıs. Ama mayısın nedenini biliyoruz. 

Bu hafta yoğun gündemler, geçişler, değişimler ve ılınmamakta ısrar eden havalarda bize dost olan bir şeye bakıyoruz. Diziler. Bizi bazen aşina olduğumuz olaylara ayna tutarak düşündüren, bazen de uzak diyarlara götüren o diziler. Uzak diyarlar diyorum ama bu hafta çok uzaklara gitmiyoruz. Türkiye’deyiz. Kıstık ışıkları, uzattık bacaklarımızı, aldık battaniyemizi, belki yasladık kafamızı sevdiğimizin koynuna, belki sarıldık kedimize, köpeğimize, üfledik çayımıza, açtık televizyonu — aa dur internete bağlı değilmiş televizyon… Neydi ya bunun şifresi? Heh tamam. O zaman başlıyoruz? 

İyi seyirler?

Yasmin 

Not. 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta cumartesi günü Aposto Radyo’da. Buradan dinleyebilirsiniz. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;