aposto-logo
TR
TREN

👩‍🎤Hayranlı Bülten👩‍🎤

Harry Potter, Bihter Ziyagil ve 'Fan' Kültürü

Hiroko Yoshimoto

Selam 20’likler!

Bu hafta 20’liği bir cümlede özetlemem ve nihai hedefini açıklamam gerekti. Hani ‘en sevdiğin film ne?’ diye sorulunca bir anda izlediğin her şeyi unutursun ya. Bir seneyi aşan bir süredir yazdığım bu yayını nasıl özetlesem bilemedim. Kendi ödevimi başkasına yaptırırmışcasına, çoğunlukla birbirimize sticker attığımız 20’lik yazarları Whatsapp grubuna yazdım, onların cevapları ile tamamlamam gereken formu doldurdum. Ama yetmedi ve size de taşımaya karar verdim. 20’lik sizin için nedir? Sizde ne gibi hisler uyandırıyor? Duymak çok isterim. Söz kullanırsam bir yerde, kaynak olarak sizleri gösteririm. Instagram’dan yazabilirsiniz! 

Bu arada Whatsapp stickerlarımızı merak ettiyseniz diye şuraya tadımlık ekliyorum: 

Bu hafta hayranlık duygusunun derinliklerine iniyoruz. Fandom dünyasını inceliyoruz, platonik aşklardan bahsediyoruz, Türk bilincine yerleşen bir karakteri anıyoruz. O zaman hemen bakalım nelerimiz varmış: 

  • Bensu, “Fan kültürüne derin dalış: Bir başkadır platonik aşklar,” yazısı ile bizlerle. 
  • Cody Mehmet, Harry Potter fandomundan ve Role Play Game’lerden bahsediyor.
  • Ayşe, Aşkı Memnu dizisi sayesinde Türk popüler kültüründe yaşamaya devam eden Bihter Ziyagil’in sene-i devriyesi ile ilgili bir yazı yazdı. Özleyenleri diziye geri götüren, izlemeyenlere de harika bir tanışma sunan bir yazı!
  • Alara'nın yeni yayını Fanon ile tanışıyoruz ve soruyoruz: Neden popüler kültür? 

İyi okumalar, hepinize sevgiler!

Yasmin

Kapak: Hiroko Yoshimoto


🧠 Zihnin için taze bir başlangıç: Aposto 2 Haziran'da yeni mobil uygulamasını duyurdu. Artık 20’liği ve diğer Aposto yayınlarını güvenilir, doyurucu ve kullanışlı bir dijital medya servisi sunan uygulamada takip edebilir, iOS uygulamasına buradan ulaşabilirsin. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;