aposto-logo
TR
TREN

🐧 Hepimiz Pinguyuz 🐧

toplumsal cinsiyet aktivisti Selin Özünaldım ile tanışıyoruz!

Haftanız nasıl geçti 20’likler? 

Benimkinin nasıl geçtiğini bence tahmin edebiliyorsunuz. Hep beraber söyleyelim: 3…2…1 KA-O-TİK! Evet harikasınız ve haklısınız. Sonunda oda arkadaşlarımla bir daire bulduk, taşındık ve birazcık bir düzen oturtmaya başladık. 3 oda arkadaşıma dün güzel bir sebze yemeği yaptım, pilav ile. Haftaya sarma sararım belki kim bilir… 

Bu hafta 1990’larda Otmar Gutmann ve Erika Brueggemann tarafından dünyamıza katılan ve tek severek izlediğim stop-motion çizgi filmi ödülünü kazanan Pingu’yu sıkça düşündüm. ‘N’alaka?’ dediğinizi duyar gibiyim. Artık herhalde bu sorunun hep bir cevabı olduğunu biliyorsunuz — size ne kadar mantıklı geleceği  tartışılır. 

Pingu’nun hepimizin bir yansıması, hislerimize tercüman bir karakter olduğunu düşünüyorum. Hayatı zorluklarıyla, eğlenceleri ile yaşayan bu tatlı penguen ile ilgili görseller görünce yüzüm gülüyor. Beni mutlu eden bu şeyi de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım sizin de yüzünüzü güldürür. 

Yağmurun ve gri renk tonlarının artmasından ilham alarak sizlerle yağmurlu günlerde dinlediğim çalma listesi olan: Yağmur ve rahatlama kafası çalma listemi paylaşıyorum. ‘Yasmin bizim orada yağmur yağmıyor, havaya giremiyorum,’ diyorsanız, hiç merak etmeyin! Sizi de düşündüm. Müzik çalarken arkada yağmur sesi istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

Not. Dün Gece hikayelerinizi bekliyoruz! Buradan paylaşabilirsiniz.

Öptüm! 

Yasmin 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;