Bugünkü Destekçimiz

Keşif Sahnesi #2: Yaren Eren Budak

Keşif Sahnesi'nin ikinci konuğu Yaren Eren Budak. Müzikle kurduğu bağları ve onu keşfe götüren duyguları konuştuğumuz yolculuğa davetlisin.
Folkvang - Duende - 12 Eylül
Folkvang Akademi ile birlikte

Ruhu olgunlaştıran atölyeler ve seminerler: Folkvang Akademi Gündelik hayatın telaşı derinleşmeye, meselelere farklı açılardan yaklaşmaya, duygusal dünyayı beslemeye yeterince fırsat tanımıyor. Manevi boşlukları doldurarak olgunlaşmanın yolu ise bu alanlara biraz olsun eğilmekten geçiyor. Folkvang Akademi, zihinsel, duygusal ve fiziksel dünyamızı besleyecek disiplinlerde kendini bu alanlarda geliştiren eğitmenlerin tasarladığı seminer, eğitim ve atölyelerle eylül-ekim aylarında da dolu bir program vadediyor. Nedir? Astrolog Yevkine Çilingir tarafından kurulan Folkvang Akademi; astroloji, psikoloji, nümeroloji, felsefe ve mitoloji oturumları, ezoterizm, Şamanizm, okültizm, Simya, metafizik, Tasavvuf, rüya çalışmaları, enerji çalışmaları, dinler tarihi, kristal taş seminerleri, Tarot, gibi farklı alanlarda eğitmenleri bir araya getiren ve düzenlediği periyodik seminer ve atölyelerle “insan ruhunun olgunlaşmasına ışık tutan” bir platform olarak öne çıkıyor. Neden farklı? Folkvang Akademi Astroloji, psikoloji, nümeroloji, merkaba, sembolizm, kristal geometri, tasavvuf, kristal taşlar, mitoloji, dinler tarihi, felsefe, tarot, chi-kung, reiki, şamanik çalışmalar, nefes çalışmaları, Ledün İlmi, rüya çözümlemeleri, aile dizimi, felsefe oturumları gibi konulara odaklanan çalışmaları katılımcılarıyla doğrudan temas hâlinde yürütüyor. Yeni bir bakış açısı sunarak hem somut hem de soyut bilgilerin harmanlanmasını destekleyen Folkvang Akademi; sürekli güncellenen ve yenilenen, teorik ve pratik içerikleri bir araya getiren bütünsel yaklaşımlı seminer ve eğitimleriyle öne çıkıyor. Folkvang Akademi’de sonbahar: Folkvang Akademi’nin eylül ve ekim ayı takvimlerinde Astrolojiye başlangıç, nümeroloji, Kristal bilinç, Esma-ül Hüsnalar, NLP ile düşünceleri yönetme, Yeni başlayanlar için Göbeklitepe, tasavvuf, semboller, Seraphim Blueprint İyileştirmesi, Gizli ilimler, aile dizimi, sarkaç, reiki, rüyalar gibi farklı konularda eğitim ve atölyeler yer alıyor. Bu atölyelerden birine katılmak için Folkvang Akademi’yle Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek yeterli oluyor. Eylül - ekim ayları boyunca gerçekleşecek atölye ve seminerler için bu bağlantıyı inceleyebilir, Folkvang Akademi’yi Instagram’da takip edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Nerede kalmıştık? Ben söyleyeyim, en son Rize’deydim. Aile evinin balkonunda. Bir yandan çok uzak, bir yandan hâlâ çok yakın. O günkü Taner’de bir vedanın hüznü vardı. Bir yılı aşkın süredir neredeyse her hafta yeni bir ismin peşine düşerek onunla müziği üzerinden diyaloglar kurup arkadaşlarımın arasına eklediğim ritüelim sona ermişti. Yeni bir başlangıç kapıdaydı. Tabii beraberinde pek çok belirsizlik de.

Hayatımın güncelinde, bilinmeyenin içinde ve aydınlığın hemen öncesinde kalabilmek, orada nefes alabilmek var. Geçmeyecekmiş gibi gelen günlerin, geçeceğine inanmak var. Bir yıl önce bu zamanlarda podcast’imde umut etmenin bir tercih olmadığını anlatmaya çalışıyordum. Düşüncem değişmedi. Aynı yerdeyim.

Gelelim yeniye, buluşmanın asıl sebebine. Çektim sandalyeyi, geçtim masanın mekândakileri gören tarafına. Yaren’le de böyle tanıştık. Evet, ben ona Yaren diyorum. Siz zaten buralara gelmeden çoktan onun tam adını okumuş ya da duymuşunuzdur. Bu bir samimiyet göstergesi — o artık arkadaşım. Hem de özel ve güzel yerlerden bağ kurabildiğim bir arkadaşım. Muhtemelen Keşif Sahnesi'ne konuk olan herkesle arkadaş olacağım. Şimdiden bilinsin. Çok değil, birkaç kalp çarpıntısı yan yana atmayagörsün, hemen geçerim yolun karşısına. Sorarım, “Ne var senin manzaranda?" diye. Yaren’e de çok soru sordum. O da uzun uzun cevapladı. Çoğunda da gülümsedi, hatırladı, fark etti.

Yaren ve Taner


Neler var bu sayıda?
💬 Taner Turna ve Yaren Eren Budak'ın Bozcaada'da kayda geçen bir sohbet
📝 Taner'in kaleminden bir portre yazısı
🎒 Yaren'in ilham veren beslenme çantası
🎧 İkilinin birlikte oluşturduğu bir çalma listesi
🎶 Yaren'in dönüp durduğu şarkılar

Sosyal mecralar: Daha farklı formatlarla da buluşabilmemiz için bizi Instagram’da @duendenewsletter, Twitter'da @duende_______ hesabından takip edebilirsin. Biz oralardayız. Görürsen selam ver.

Sevgiyle kalın,
Taner 

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

Ruhu olgunlaştıran atölyeler ve seminerler: Folkvang Akademi

Folkvang

Gündelik hayatın telaşı derinleşmeye, meselelere farklı açılardan yaklaşmaya, duygusal dünyayı beslemeye yeterince fırsat tanımıyor. Manevi boşlukları doldurarak olgunlaşmanın yolu ise bu alanlara biraz olsun eğilmekten geçiyor.

Folkvang Akademi, zihinsel, duygusal ve fiziksel dünyamızı besleyecek disiplinlerde kendini bu alanlarda geliştiren eğitmenlerin tasarladığı seminer, eğitim ve atölyelerle eylül-ekim aylarında da dolu bir program vadediyor. 

Nedir? Astrolog Yevkine Çilingir tarafından kurulan Folkvang Akademi; astroloji, psikoloji, nümeroloji, felsefe ve mitoloji oturumları, ezoterizm, Şamanizm, okültizm, Simya, metafizik, Tasavvuf, rüya çalışmaları, enerji çalışmaları, dinler tarihi, kristal taş seminerleri, Tarot, gibi farklı alanlarda eğitmenleri bir araya getiren ve düzenlediği periyodik seminer ve atölyelerle “insan ruhunun olgunlaşmasına ışık tutan” bir platform olarak öne çıkıyor.

Neden farklı? Folkvang Akademi Astroloji, psikoloji, nümeroloji, merkaba, sembolizm, kristal geometri, tasavvuf, kristal taşlar, mitoloji, dinler tarihi, felsefe, tarot, chi-kung, reiki, şamanik çalışmalar, nefes çalışmaları, Ledün İlmi, rüya çözümlemeleri, aile dizimi, felsefe oturumları gibi konulara odaklanan çalışmaları katılımcılarıyla doğrudan temas hâlinde yürütüyor. Yeni bir bakış açısı sunarak hem somut hem de soyut bilgilerin harmanlanmasını destekleyen Folkvang Akademi; sürekli güncellenen ve yenilenen, teorik ve pratik içerikleri bir araya getiren bütünsel yaklaşımlı seminer ve eğitimleriyle öne çıkıyor. 

Folkvang Akademi’de sonbahar: Folkvang Akademi’nin eylül ve ekim ayı takvimlerinde Astrolojiye başlangıç, nümeroloji, Kristal bilinç, Esma-ül Hüsnalar, NLP ile düşünceleri yönetme, Yeni başlayanlar için Göbeklitepe, tasavvuf, semboller, Seraphim Blueprint İyileştirmesi, Gizli ilimler, aile dizimi, sarkaç, reiki, rüyalar gibi farklı konularda eğitim ve atölyeler yer alıyor. Bu atölyelerden birine katılmak için Folkvang Akademi’yle Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek yeterli oluyor.

Eylül - ekim ayları boyunca gerçekleşecek atölye ve seminerler için bu bağlantıyı inceleyebilir, Folkvang Akademi’yi Instagram’da takip edebilirsiniz. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

YAZARLAR

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;