aposto-logoSalı, 6 Haziran 2023
aposto-logo
Salı, Haziran 6, 2023
Aposto Üyelik
Bugünkü Destekçimiz

Keşif Sineması #2.1: Çağıl Bocut

Çağıl Bocut'la sinemanın mühendisliği, orta sınıfın vicdani çatışmaları, baba sorunları ve İran sineması üzerine. | Keşif: Lucy Mulloy ve Una noche
Garanti BBVA ile birlikte

Garanti BBVA konser sezonunu açıyor Garanti BBVA Güz Konserleri 25 yıldan uzun bir süredir müziğe ve müzisyene destek olmanın mutluluğunu yaşayan Garanti BBVA , artık gelenekselleşen Güz Konserleri kapsamında, müzikseverleri caz ve rock müziğin heyecanla beklenen isimleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Neler var? Blind Fest: 16 Eylül ’de Parkorman ’da gerçekleşecek Blind Fest, Belçikalı indie rock grubu Balthazar ’ın yanı sıra, Türkiye'nin yerli sahnesinden Dolu Kadehi Ters Tut , Perdenin Ardındakiler ve The Away Days gibi grupları ağırlayacak. Unutmadan, biletleri Garanti BBVA kredi kartlarıyla %20 indirimli alabilirsin. Alexandra Savior: Şarkıcı – söz yazarı konseptinin önde gelen isimlerinden Alexandra Savior, 17 Eylül ’de Zorlu PSM ’de sahnede olacak. Bileti Garanti BBVA kredi kartlarıyla %20 indirimli alma fırsatı bu konserde de geçerli. Eylül Ergül Nat King Cole Project: Gitarda Önder Focan, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Burak Durman’ın eşlik edeceği Eylül Ergül, 30 Eylül ’de Nardis Jazz Club ’da ikonikleşmiş Nat King Cole şarkılarını seslendirecek. Kathy Kosins Band: ABD’li caz ve R B müzisyeni Kathy Kosins ve grubu, 13 - 14 Ekim ’de Nardis Jazz Club ’da cazseverlerle buluşacak. Travis: Dünyaca ünlü Brit rock grubu Travis, 19 Ekim ’de Zorlu PSM ’de beşinci kez İstanbullu hayranlarının karşısına çıkacak. Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleşecek müzik ve eğlence dolu gecelerle ilgili daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Merhaba,

"Keşif Sineması'yla sinema evreninden bir konukla, bilinenden bilinmeyene doğru bir keşif yolculuğuna çıkıyoruz." Bu cümleyi ilk kez duyduğun Keşif Sineması'nın ilk bölümünü bundan tam bir yıl önce, 15 Eylül 2021'de dinledin. Bu keşif yolculuğunu belki Can'la buluştuğumuz o ilk bölümden beri takip ediyorsun, belki aramıza yolda dâhil oldun. Bir yılda Keşif Sineması değişti, gelişti. Beni değiştirdi, geliştirdi. Ve umarım seni ve sinemayla ilişkini de bir nebze olsun değiştirebildi.

İlk buluşma. Yaz ortası. Keşif Sineması'nın ikinci sezonunun ilk buluşmaları için yazıştığım kişilerden biri, çok kısa süre önce tanıştığım bir yönetmen. "İstersen Moda'da buluşup vapur iskelesine doğru yürüyebiliriz" diyor Çağıl. Yeni başlangıçlara Moda'da adım atmak da heyecan verici bir buluşma için Kadıköy'den Karaköy'e geçecek olmak da benim için ilk değil. Sinemayla içli dışlı olmadan önceki hayatlarımızdan, ortak tanıdıklardan, gelecek projelerden konuşuyoruz. Sahildeki yürüyüşümüz, Kadıköy'ün yerlisi olmama rağmen nedense ilk kez çıktığım mendirekte sonlanıyor.

Çağıl ve Emre, Boğaz'ın ortasında. Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Bir adım geriden. Şubat 2022, Kadıköy Sineması. Sinemayı iki saat maskeyle oturmaya katlanacak kadar sevmek gerektiği günlerdeyiz. İstanbul Film Festivali'nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'nü kazanmış filmleri yıllardır kaçırmamış olsam da Sardunya'yı henüz izleyememiş, filmle sonunda bu gösterimde buluşmuşum. Sardunya'nın Defne'sinde kendimden bir şeyler buluyorum, Çağıl'ın da Defne'yi kendinden çok şey katarak yazdığını bilmeden.

Keşif Sineması'na yeniden hoş geldin. İyi yolculuklar!

Emre


Neler var bu sayıda?

🎬 Keşif Sineması: Çağıl'ı keşfetmek, Çağıl'la keşfetmek ve Sardunya
🎧 PodcastÇağıl Bocut'la mühendislik, vicdan ve baba sorunları üzerine.
🍿 Beslenme çantası: Fellini, Salinger ve Palmiyeler
🎞 İki süper film birden: Una noche & Atlantic

Bugünkü Destekçimiz

Garanti BBVA konser sezonunu açıyor

Garanti BBVA Güz Konserleri

Garanti BBVA Güz Konserleri

25 yıldan uzun bir süredir müziğe ve müzisyene destek olmanın mutluluğunu yaşayan Garanti BBVA, artık gelenekselleşen Güz Konserleri kapsamında, müzikseverleri caz ve rock müziğin heyecanla beklenen isimleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Neler var?

  • Blind Fest: 16 Eylül’de Parkorman’da gerçekleşecek Blind Fest, Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ın yanı sıra, Türkiye'nin yerli sahnesinden Dolu Kadehi Ters Tut, Perdenin Ardındakiler ve The Away Days gibi grupları ağırlayacak. Unutmadan, biletleri Garanti BBVA kredi kartlarıyla %20 indirimli alabilirsin.
  • Alexandra Savior: Şarkıcı – söz yazarı konseptinin önde gelen isimlerinden Alexandra Savior, 17 Eylül’de Zorlu PSM’de sahnede olacak. Bileti Garanti BBVA kredi kartlarıyla %20 indirimli alma fırsatı bu konserde de geçerli.
  • Eylül Ergül Nat King Cole Project: Gitarda Önder Focan, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Burak Durman’ın eşlik edeceği Eylül Ergül, 30 Eylül’de Nardis Jazz Club’da ikonikleşmiş Nat King Cole şarkılarını seslendirecek.
  • Kathy Kosins Band: ABD’li caz ve R&B müzisyeni Kathy Kosins ve grubu, 13 - 14 Ekim’de Nardis Jazz Club’da cazseverlerle buluşacak.
  • Travis: Dünyaca ünlü Brit rock grubu Travis, 19 Ekim’de Zorlu PSM’de beşinci kez İstanbullu hayranlarının karşısına çıkacak. 

Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleşecek müzik ve eğlence dolu gecelerle ilgili daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

İlgili Başlıklar

Bülteni beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende Yayınını Takip Et

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

0%

;