aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🎬 Keşif Sineması #2.3: Fatma Çolakoğlu

Fatma Çolakoğlu'yla film programlama, video sanatı ve "body horror" üzerine. | Keşif: Julia Ducournau
12 Ekim - Beymen - Duende
Beymen ile birlikte

Beymen , Volume Up ile müziğin sesini açıyor Beymen Volume Up Son, ki, üç, dört! İddialı olmaktan çekinmeyenlerin vazgeçilmezi Beymen , 2022-2023 sonbahar/kış kampanyası Volume Up ’ta moda ve rock’n roll ruhunu spot ışıkları altında bir araya getiriyor. Volume Up: Yaşamın her ânının izlenmeye değer bir performans olduğundan hareketle bizi içimizdeki ışığı sergilemeye çağıran Volume Up sahnesi, glam rock stilini yüksek modayla buluşturuyor. Mücevher renklerinin öne çıktığı parlak renk paleti, retro baskılardan ekoseye uzanan desenlerle ve denim, deri gibi klasiklere eşlik eden ışıltılı ve teknik dokularla süslenmiş parçalarla buluşuyor. Neler var? 15-16 Ekim ’de Beymen Zorlu Center ’da doremusic iş birliği ile kurulacak Volume Up Talent Stage , kendi sesini bulmak isteyenlere bir sahne fırsatı sunuyor. Aynı tarihlerde NARS’ın birbirinden yetenekli makyaj uzmanlarının içimizdeki rock star ’ı ortaya çıkaracağı Rock Star Make Up konsepti, 12.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz ve rezervasyonsuz misafirlerini bekliyor. Dahası: Volume Up'ın ritmiyle rock müziğin tarihi Beymen.com deneyim alanında keşfedilmeyi bekliyor. Duende ’nin hazırladığı , rock tarihinde önemli yeri olan şehirlerden New York , Manchester ve Berlin ’e özel çalma listeleri, dönemin ikonik videoları ve daha fazlası Beymen.com ’un yüksek teknolojili ürünleri ile dinleyecilerle buluşuyor. Seda Erciyes ve Cem Pilevneli ’nin rock anthem ’lerden I Love Rock’n Roll ’u yeniden yorumlayarak sesi yükselttiği kampanyayı incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Filmekimi'nin orta yerinden hepinize merhaba. Ben şimdiden 10 filmi geride bıraktım. Önümüzdeki aylarda gösterime girdikçe Duende'nin Haftanın Filmi köşesinde karşına çıkarmayı planladığım bu filmlere dair sözcüklerimi depoladım. 

Bugüne Keşif Sineması'yla başlıyoruz. Üstelik şimdiye kadarki bölümlerin aksine uzun süredir tanıdığım, hatta Pera Film'de bir süre birlikte çalışıp kendisinden çok şey öğrendiğim biriyle. Salt'a konuk oluyoruz. Film programlamadan body horror'a uzanacak yolculuğumuzda rehberimiz Fatma Çolakoğlu.

Fatma hakkında her şey. Fatma sürprizlerle dolu, eğlencelidir. bebs, dodo, dude, pampa, panpuş, tonto, toto, totoro... Mesajlaşmalarımızda geriye gittiğimde, her biri güldüren onlarca farklı hitapla karşılaşıyorum. Fatma bilgili ve yeteneklidir de. Son sekiz yılı düşündüğümde beni adını dahi duymadığım film ve yönetmenlerle tanıştırdığını, hazırladığı film programlarıyla, küratörlüğünü üstlendiği sergilerle bende yeni ufuklar açtığını hatırlıyorum. İkisi bir araya gelince de ortaya hayatıma yön verebilecek güçte bir öğüdü aldıktan iki saniye sonra burnumdan su püskürterek gülebildiğim bir dostluk çıkıyor.

Fatma ve Emre, Salt Galata'nın en üst katında, Haliç manzarasına karşı sohbette.| Fotoğraf: Deniz Sabuncu 

Yeniden buluşma. En son Salt Beyoğlu'nda, Bilinmeyene Doğru sergisinin açılışında gördüğüm Fatma'yla Keşif Sineması için Salt Galata'da buluşuyoruz: "Gel..." diyor, "...seni selfie çekenlerden uzakta, manzaralı bir yere çıkarayım." Hayat güncellemesi, sektör dedikodusu, Filmekimi filmleri derken, kayıttan sonra aynı yere, Umami Kitap'ın birinci yıl partisine gideceğimizi fark ediyoruz:

"Ne güzel oldu, bütün gün beraberiz."

Neler var bu sayıda?

🎬 Keşif Sineması: Fatma'yı keşfetmek, Fatma'yla keşfetmek.
🎧 PodcastFatma Çolakoğlu'yla film programlama, video sanatı ve "body horror" üzerine.
🍿 Beslenme çantası: Aronofsky'den Godard'a, kıllı hayvanlardan New York sokaklarına.
🎞 İki süper film birden: Raw ve The Neon Demon

Emre

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

Beymen, Volume Up ile müziğin sesini açıyor

Beymen Volume Up

Son, ki, üç, dört! İddialı olmaktan çekinmeyenlerin vazgeçilmezi Beymen, 2022-2023 sonbahar/kış kampanyası Volume Up’ta moda ve rock’n roll ruhunu spot ışıkları altında bir araya getiriyor.

Volume Up: Yaşamın her ânının izlenmeye değer bir performans olduğundan hareketle bizi içimizdeki ışığı sergilemeye çağıran Volume Up sahnesi, glam rock stilini yüksek modayla buluşturuyor. Mücevher renklerinin öne çıktığı parlak renk paleti, retro baskılardan ekoseye uzanan desenlerle ve denim, deri gibi klasiklere eşlik eden ışıltılı ve teknik dokularla süslenmiş parçalarla buluşuyor.

Neler var? 

  • 15-16 Ekim’de Beymen Zorlu Center’da doremusic iş birliği ile kurulacak Volume Up Talent Stage, kendi sesini bulmak isteyenlere bir sahne fırsatı sunuyor. 
  • Aynı tarihlerde NARS’ın birbirinden yetenekli makyaj uzmanlarının içimizdeki rock star’ı ortaya çıkaracağı Rock Star Make Up konsepti, 12.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz ve rezervasyonsuz misafirlerini bekliyor. 

Dahası: Volume Up'ın ritmiyle rock müziğin tarihi Beymen.com deneyim alanında keşfedilmeyi bekliyor. Duende’nin hazırladığı, rock tarihinde önemli yeri olan şehirlerden New York, Manchester ve Berlin’e özel çalma listeleri, dönemin ikonik videoları ve daha fazlası Beymen.com’un yüksek teknolojili ürünleri ile dinleyecilerle buluşuyor.

Seda Erciyes ve Cem Pilevneli’nin rock anthem’lerden I Love Rock’n Roll’u yeniden yorumlayarak sesi yükselttiği kampanyayı incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

YAZARLAR

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;