aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🎬 Keşif Sineması #2.4: Nazlı Bulum

Nazlı Bulum'la tiyatro, sinema ve televizyon oyunculuğu, kimlik arayışı ve göç üzerine. | Keşif: Nadav Lapid
26 Ekim - O'Art - Duende
O'Art ile birlikte

O’Art ’tan yeni sergi: Benküre / Planet I Nedir? Sergi . Odeabank O’Art ’ın sunduğu, heykeltıraş Hande Şekerciler ve yeni medya sanatçısı Arda Yalkın ’dan oluşan sanatçı ikilisi ha:ar ’ın disiplinlerarası çalışmalarından oluşan Benküre / Planet I sergisi yarın kapılarını açıyor. O’Art nedir? Yolculuğuna 2015 yılında başlayan ve bu süre boyunca yeni sanat üretimini ve sanatçıları desteklemek üzere çok değerli projeler hayata geçiren ve geçirmeye devam eden Odeabank’ın sanat platformu O’Art; son dönemde dijital ve yeni medya alanında sanata ve sanatçılara destek vermeyi misyonunun en başına ekledi. Nerede? Zülfaris Karaköy’de. Ne zaman? 27 Ekim’den 4 Kasım’a kadar her gün 11.00-21.00 arasında ziyaret edilebiliyor. Neler var? ha:ar’ın Mindflow , Refraction ve Saudade adlı eserlerinin görülebileceği sergi; mermer, cam, metal gibi geleneksel malzemeleri ışık, ses, ekran, bilgisayar yazılımları, yapay zekâ gibi teknolojik araçlarla birleştiriyor. Sanatseverlere ve sanat yaşamına yeni bir değer katmak amacıyla hareket eden O’Art’ın imza attığı orijinal işleri takip etmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Yaz bitti, Filmekimi de. Hatta ejderhalı dizi de. 2022'nin son iki ayında, ödül sezonunun hareketlenmeye başladığı, festival ruhunun İstanbul ve Ankara'da soluk almaya devam ettiği ve yılın en iyileri listelerinin ortalarda gezindiği günler bizi bekliyor. Bugünse yazdan kalma bir güne geri dönüyoruz. Keşif Sineması'nda bu kez konuğum kameranın önünden bir isim, bir oyuncu: Karşında, Nazlı Bulum.

Nazlı ve Emre, yazın son günlerinde Sirkeci Garı'nda buluşuyorlar. | Fotoğraf: Deniz Sabuncu

İlk buluşma. Nazlı'yla Sirkeci Garı'nda buluşmaya karar veriyoruz. Bir keşif yolculuğuna başlamak için daha iyi bir buluşma noktası olabilir mi? Tramvayla Tophane'ye gidelim, oradan yokuşu tırmanarak Galata'ya çıkarız diyor: "Bir-iki çıkmaza da gireriz, çıkmaz sokaklarını da seviyorum." Tramvaya binerken ve İstanbul kartımızı basarken eskiden yüklediğimiz 50₺ ile bir haftayı nasıl idare ettiğimizi hatırlıyoruz. Büyük İstanbul Depresyonu'nun dertli Ayşe'si ve Didem'i geliyor aklıma. Vacilando'da soluklanıyoruz: "Ee?" diyor Nazlı, "Synonyms'i beğendin mi?"

Neler var bu sayıda?

🎬 Keşif Sineması: Nazlı'yı keşfetmek, Nazlı'yla keşfetmek.
🎧 PodcastNazlı Bulum'la oyunculuk, kimlik arayışı ve göç üzerine.
🍿 Beslenme çantası: Weill'den Kaufman'a, antik kentlerden Beyoğlu'na.
🎞 İki süper film birden: Synonyms ve Kosmos

Emre

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

O’Art’tan yeni sergi: Benküre / Planet I

Nedir? Sergi. Odeabank O’Art’ın sunduğu, heykeltıraş Hande Şekerciler ve yeni medya sanatçısı Arda Yalkın’dan oluşan sanatçı ikilisi ha:ar’ın disiplinlerarası çalışmalarından oluşan Benküre / Planet I sergisi yarın kapılarını açıyor.

  • O’Art nedir? Yolculuğuna 2015 yılında başlayan ve bu süre boyunca yeni sanat üretimini ve sanatçıları desteklemek üzere çok değerli projeler hayata geçiren ve geçirmeye devam eden Odeabank’ın sanat platformu O’Art; son dönemde dijital ve yeni medya alanında sanata ve sanatçılara destek vermeyi misyonunun en başına ekledi.

Nerede? Zülfaris Karaköy’de.

Ne zaman? 27 Ekim’den 4 Kasım’a kadar her gün 11.00-21.00 arasında ziyaret edilebiliyor.

Neler var? ha:ar’ın Mindflow, Refraction ve Saudade adlı eserlerinin görülebileceği sergi; mermer, cam, metal gibi geleneksel malzemeleri ışık, ses, ekran, bilgisayar yazılımları, yapay zekâ gibi teknolojik araçlarla birleştiriyor.

Sanatseverlere ve sanat yaşamına yeni bir değer katmak amacıyla hareket eden O’Art’ın imza attığı orijinal işleri takip etmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

YAZARLAR

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;