aposto-logoÇarşamba, 29 Mart 2023
aposto-logo
Çarşamba, Mart 29, 2023
Premium'a Yüksel

Kuş Bakışı: Erken mi seçim?

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevsim şartları nedeniyle seçimin "birazcık erkene çekilebileceğini" belirtti. Brezilya'da Lula da Silva, devlet başkanlığı görevine başladı. Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden resmen çekildi.

Bülent Kılıç/AFP/Getty Images

Spektrum Kuş Bakışı'ndan herkese merhaba, 

Bu hafta Türkiye'de en çok konuşulan konulardan biri seçimin erkene çekilmesi tartışmasıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevsim şartları nedeniyle seçimin "birazcık erkene çekilebileceğini" belirtti.

Danıştay, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini 'hukuka uygun' buldu. Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden resmen çıkmış oldu.

İBB Başkanı İmamoğlu, İçişleri Bakanı Soylu'nun iddialarına cevap verdi, kendi sorularını yönetti ardından da suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

Brezilya'da Lula da Silva, devlet başkanlığı görevine başladı. Eski başkan Bolsonaro ise ABD'nin Florida eyaletinde fast-food yerken görüntülendi. 

Hırvatistan, 1 Ocak itibarıyla Avrupa Birliği'nin Schengen serbest dolaşım bölgesine girdi ve yerel para birimi kuna'yı bırakarak avro'ya geçti. 

İyi okumalar! 

-İlkim

İlgili Başlıklar

Bülteni beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Spektrum Yayınını Takip Et

Her çarşamba 12.00'de Spektrum, her perşembe 12.00'de Spektrum Pusula, her cuma 10.00'da Spektrum Seçim 2023 e-posta kutunda.

0%

;