aposto-logo
TR
TREN

Nisan Bitmeden Mayıs'ı Selamladığımız Bülten

Yeşil erik, üretkenlik, 20'lerine basmamışların 20'lik hayalleri
Nisan Bitmeden Mayıs'ı Selamladığımız Bülten

Selam 20’likler!

Nisan ayının son bülteni ile sizlerleyim. Bu son iki ay benim için fazlası ile hızlı geçti, size de öyle geldi mi? Mayıs en sevdiğim aylardan biridir. Perşembe günü ile aynı heyecanı taşır Mayıs; neredeyse yaz ama tam değil. Aylardır giyilen ve giyeni Michelin logosuna döndüren kalın kışlık montlardan sonra kot montlara geçilir— belki birkaç gün şort, kısa elbise bile giyilir. Günler uzar, arkadaşlarla dışarıda oturarak keyif yapılır ama asla şıp şıp terlenmez. Cuma gecesi ve yazları arada hissettiğin o  ‘dolu dolu yaşamalıyım, bir şeyler yapmalıyım’ hisleri daha kış uykusundan uyanmamıştır. Baskıdan uzak, cıvıl cıvıl, rahat, çiçekler, güneş ve olasılıklarla dolu bir aydır Mayıs. Güneşin verdiği gazla ilan-ı aşkların arttığı, herkesin cesaretlendiği bir ay. Oysa ki, seviyorsan git konuş, değil mi? Ne bekliyorsun… Neyse. 

Özellikle lisede çok severdim bu ayı. Okul bittikten sonra önümde upuzun bir gün varmış gibi hissederdim. Okul eteğimin altına giydiğim ve yırtılmakta ısrar eden külotlu çorapları dolabın arka taraflarına koyar, bir ‘ohhh’ çekerdim. Mayıs ayının bir diğer önemi de politik kimliğimi oturtan günlerden birini içinde barındırmasıdır — zaten insan olup, politik bireyler olmamak çok zor. Mayıs ayı, penguen belgeselleri izlemektense, parkta kol kola girenler, zıplayanlar, kamp ve piknik yapanlar ile dolu birkaç ayın başlangıcıdır. ‘Bu böyle olmaz,’ dediğimiz, bize konulan çeşitli yersiz adlara karşı geldiğimiz, kalp kırıklıkları arasında birbirimize tutunduğumuz, yaratıcılığın ve sevginin şiddete karşı en iyi panzehir olduğunu anladığımız, bir araya geldiğimiz bir aydır. Hepimiz. Beraber. 

Bu hafta can sıkıcı haberler aldık. Böyle zamanlarda 20’lik olmak, umut dolu ve gelecek için heyecanlı bireyler olmak zor geliyor. Gündem sanki boks eldivenleri giymiş, her taraftan yumruk atıyor — sonra hızını alamayıp tekme tokat giriyormuş gibi hissediyorum. Bu konular üzerine daha uzun ve anlamlı bir yazı yazmayı planlıyorum, ama şimdilik kendimi en açık ve uygun şekilde ifade edebilmek için düşüncelerimde demleniyorum. Biliyorsunuz, ağzınızı açtığınız an ne olacağı belli olmuyor. Aman dikkat

Bu bülten, çiçeklerin açması ile gelen ilham, güneşin bizi adeta şarj etmesi ile gelen motivasyonu konu alan bir bülten. İnanıyorum ki hepimizin buna ihtiyacı var. Aman kötülüklerin sizi aşağı çekmesine izin vermeyin. Her şeye rağmen, umut var. Var. Var. Var. Var! Yani, umarım

Yasmin

Başlamadan bir uyarı: Bülten bu hafta uzun! Eğer bu sözleri e-postanızdan okuyorsanız, bültenin sağ üstündeki linke tıklayarak tarayıcıdan okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum!! 

~ anketimiz burada ~

Sevgiler, 

Yasmin

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;