aposto-logo
TR
TREN

"Okuyan bir insan, iki insan eder."

Edmond Charlot gibi ilham verici biriyle tanışmama vesile olan, edebiyat sevgisinin her hâlini içine alan sıcacık bir kitap: Zenginliklerimiz!
"Okuyan bir insan, iki insan eder."

Özellikle son bir yıldır Delidolu Yayınları'nın yakın takipçisiyim, ismini ilk kez duyduğum o kadar güzel yazarlarla karşılaştım ki! İstisnasız herkese hediye ettiğim ve sıcacık hikâyesine bayıldığım Bir Zamanlar Hayat Bizimdi, Marian Izaguirre ile başlayan bu tanışma yolculuğu John Boyne, Andreas Steinhofel, Hoda Barakat ve Damon Galgut ile devam etti. Listemde olan, okumayı heyecanla beklediğim birçok yazar daha var, Kaouther Adimi de onlardan biriydi, ta ki katıldığım editörlük atölyesinde biraz anlatılana kadar... Kitabı bir günde soluksuz bitirip, yavaş yavaş okumadığım için sonrasında kendime kızdım! Bu kadar keyifli, sıcacık bir hikâyeye ben nasıl daha önceden ortak olmamışım?

Adimi, 30'lu yaşlarda, çok genç ama bir o kadar yetenekli bir yazar. Yazdığı tüm romanlar birden fazla ödüle layık görüldü. Biliyorsunuz, bir yazarı çok sevdiysem mutlaka devamını getiririm, bu yazıyı yazarken bir yandan da yazarın Cebimdeki Taşlar romanını sipariş ediyorum. Çok uzun zamandır, üzerine düşünmek, sorgulamak ve kendime yüzleşmek yerine, oldukça keyifli, sıcacık bir hikâyenin içinde kendime bir yer buldum. Bu hikâyenin temeli, edebiyata olan derin bir tutkuya dayanıyor. Ne yalan söyleyeyim bir yandan da kitabın baş karakteri Edmond Charlot'ya özenmedim desem yalan olur, kendisi edebiyatın her kolunda aktif, çok önemli yazarları bizimle tanıştıran bir isim. Kitabı anlatacağım kadar sizi Charlot ile tanıştıracağım için de çok heyecanlıyım!

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

1Kitap1Mekan

Gerek klasik, gerek modern edebiyattan kitap önerilerimi ve birçok yeni mekan tavsiyemi 1Kitap1Mekan bültenimde bulabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;