aposto-logoPazartesi, 5 Haziran 2023
aposto-logo
Pazartesi, Haziran 5, 2023
Aposto Üyelik

Sahi biz nasıl çalışıyoruz?

slash working, yaka renkleri ve elmalar.

Di Giacomo’s studio area, Art of the Picture book

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar,

N'abersiniz? Nisan ayının son sayısı ile sizlerleyiz. Son bir haftadır, üç ev arkadaşımla beraber dairemize kendimizi kapadık, tez yazıyoruz. Bir şeye yoğunlaşmak çok güzel ama konu tarih olunca hep daha fazlasını yapabilirmiş gibi hissediyorsun; daha çok okuma, daha çok araştırma… Yorucu bir süreç ama n’apalım seviyoruz. Mayısın gelişi bu sene ayrı bir heyecanlı, çünkü ayın 3’üne tez teslimimiz var. Aynı zamanda makalelerimiz var. Yaz, yaz nereye kadar abicim. Ben aynı zamanda çok sevdiğim şarap barında çalışmaya devam ediyorum — son haftam, duygusalım. Peki bu teslim tarihlerinden sonra mı ne var? Gelecek planlamaları var. İş başvuruları var. Tırstım. Tırstım ama şükran doluyum. Kısaca bu aralar tam bir yazı makinası olduğum için bu girişte içimden daha çok kelime ve cümle çıkaramıyorum. Evirdim, çevirdim, sıktım, suyunu çıkardım, anca bu kadar yapabildim. 

Bu kadar yazarken neler dinliyorsun diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hemen söyleyeyim. Aslında çok değişiyor ama en son Rolling Stones’un en sevdiğim şarkılarından Sweet Virginia’yı sanırım 50 kere arka arkaya dinledim. Mızıka sesi beni bir ayrı etkiliyor. 

Hepimize kolay gelsin, 

Yasmin 

 Not. 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta cumartesi günü Aposto Radyo’da. Buradan dinleyebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Bülteni beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

20'lik Yayınını Takip Et

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

0%

;