Bugünkü Destekçimiz

☀️ Sergi Rehberi #Mayıs

Bu ay şehri saran sergiler arasında Arter'de SONSUZ, Anna Laudel'de Görünmez Kentler, Pilot Galeri'de Niyet Dalgaları ve daha niceleri var.
İş Sanat ile birlikte

Cumhuriyetin 100. yılına armağan: Yaşasın Cumhuriyet! sergisi Yaşasın Cumhuriyet! İş Sanat ’ın koordinasyonunda hazırlanan, küratörlüğünü 19. ve 20. yüzyıl Türkiye iktisadi ve sosyal tarihi, kurum ve girişimcilik tarihiyle ilişkin çalışmalarıyla bilinen Dr. Öğr. Üyesi Murat Koraltürk ’ün üstlendiği Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları sergisine davetlisin. Nedir? Mustafa Kemal Atatürk’ün “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferle taçlanmazsa sonuç kalıcı olamaz.” sözünden hareketle ve elbette Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutlamak üzere hazırlanan sergide iktisadi ve sosyal hayatın kalkınmasına mercek tutuluyor. Nerede? Türkiye İş Bankası Müzesi , Eminönü Ne zaman? Yıl sonuna kadar pazartesi günleri hariç her gün ücretsiz ziyaret edebilirsin. Neden gitmeli? Başta Türkiye İş Bankası Müzesi arşivi olmak üzere pek çok farklı arşiv ve aile yadigârlarından ödünç alınan 2 bini aşkın belge, fotoğraf, film ve nesneyle Cumhuriyetin kuruluş yıllarında sağlık, eğitim, tarım, ulaşım, bankacılık, sanayi gibi konu başlıkları kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Siyasi bağımsızlığını kazanan Türkiye’nin iktisadi bağımsızlığını inşa edişini yakından incelemek için sergiyi ziyaret edebilir ve detaylı bilgiyi burada bulabilirsin. İş Sanat etkinliklerini kaçırmamak için @issanat ’ı takip edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Respiro (detay), Sarkis, 2015 | Fotoğraf: Didem Uraler Çelik

Metroda tişörtlüyle montluyu yan yana görebildiğin karışıklıkta bir havanın şehri kucakladığı neşeli bir pazardan merhaba.

Dün canım memleketim Bursa’da iki sergi gezdim. Önce Nâzım Hikmet Kültürevi’nde Derya Yücel küratörlüğündeki Böyle Rüyadaymış Gibi sergisinde Ferruh Başağa ve Defne Tesal’ın çalışmalarını görme şansı buldum. Sonrasında Meteor/Balat Kültürevi'nde 21 sanatçının çalışmalarına yer veren ve Yekhan Pınarlıgil’in fikrinden yola çıkarak hazırlanan İstikrarlı Hayaller sergisi beni bekliyordu. Bursa’ya yolun düşerse 10 Temmuz’a kadar bu iki sergiyi gezebilirsin. Şimdi gelelim bu ay İstanbul’a yayılan sergilere…

Keyifli okumalar,
Dilara

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

Cumhuriyetin 100. yılına armağan: Yaşasın Cumhuriyet! sergisi

Yaşasın Cumhuriyet! 

İş Sanat’ın koordinasyonunda hazırlanan, küratörlüğünü 19. ve 20. yüzyıl Türkiye iktisadi ve sosyal tarihi, kurum ve girişimcilik tarihiyle ilişkin çalışmalarıyla bilinen Dr. Öğr. Üyesi Murat Koraltürk’ün üstlendiği Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları sergisine davetlisin.

Nedir? Mustafa Kemal Atatürk’ün “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferle taçlanmazsa sonuç kalıcı olamaz.” sözünden hareketle ve elbette Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutlamak üzere hazırlanan sergide iktisadi ve sosyal hayatın kalkınmasına mercek tutuluyor.

Nerede? Türkiye İş Bankası Müzesi, Eminönü

Ne zaman? Yıl sonuna kadar pazartesi günleri hariç her gün ücretsiz ziyaret edebilirsin.

Neden gitmeli? Başta Türkiye İş Bankası Müzesi arşivi olmak üzere pek çok farklı arşiv ve aile yadigârlarından ödünç alınan 2 bini aşkın belge, fotoğraf, film ve nesneyle Cumhuriyetin kuruluş yıllarında sağlık, eğitim, tarım, ulaşım, bankacılık, sanayi gibi konu başlıkları kapsamlı bir şekilde ele alınıyor.

Siyasi bağımsızlığını kazanan Türkiye’nin iktisadi bağımsızlığını inşa edişini yakından incelemek için sergiyi ziyaret edebilir ve detaylı bilgiyi burada bulabilirsin. İş Sanat etkinliklerini kaçırmamak için @issanat’ı takip edebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

YAZARLAR

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;