aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

✏️Şunu bi' not edeyim🗒️

Pesto tarifi, sosyokrasi ve 'cebimde muz'
17 Kasım - Güzel Kelimeler Dükkânı - 20lik
Güzel Kelimeler Dükkânı ile birlikte

Yeni markalar, yeni ürünler, yeni hikâyeler: Güzel Kelimeler Dükkânı Ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana en güzel kelimelerle bizi mest eden Lûgat365 , 2018’den beri hislerimize tercüman olan Hisli Şeyler ve çok daha fazlası Güzel Kelimeler Dükkânı 'nda seni bekliyor sevgili 20'lik okuru. Neler var? Kendi projelerinin yanı sıra otuzdan fazla markaya Sevdiklerimiz seçkisi altında yer veren G üzel Kelimeler Dükkânı ; vitraydan seramiğe, takıdan oyuncağa, mermerden muma farklı disiplinlerde üretimler yapan tasarımcıları bir araya getiriyor. Dahası : Aposto okurlarına özel olarak tanımlanan APOSTO10 koduyla alışveriş yapan okurlar, web sitesi içinde tüm ürünlerde geçerli %10 indirimden faydalanabiliyor. Güzel Kelimeler Dükkânı ’nda satışa sunulan, özenle seçilmiş yüzlerce ürünü incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Selam 20’likler ve 20’lik kalanlar, 

Nasılsınız? Umarım iyisinizdir ve kendinizi sıcak tutuyorsunuzdur! Bu haftanın konusu ağustos ayından beri aklımda. Yemek yazarı bir arkadaşımın evlerinin avlusunda oturuyorduk. Hani o sıcak yaz aylarının tembel öğleden sonraları vardır ya, o tatlı tembellikle hepimiz farklı bir yere uzanmış, konuşuyorduk. Konuşuyorduk ama daha çok bilinç akışı gibiydi. Telefonumuza aldığımız notlardan bahsetmeye başladık. Benim telefonumda neden yazdığımı bilmediğim o kadar çok not var ki. Bazen şiir, bazen marketten alınacak birkaç şey, bazen de “Diye yazan Susan Sontag, videoya cektiginxen” Yazar burada ne demek istemiş? Hiç bir fikrim yok.

Genel olarak meraklı bir insanım. Arkadaşlarımla buluştuğumda izin alıp hep çantalarında neler olduğuna bakarım. Böyle gündelik şeylerden bir insan hakkında çok şey öğrenebildiğinize inanıyorum. Bu yüzden başkalarının telefonlarındaki notları hep merak ederim. Telefonumuzdaki notların zihnimizin saf ve gerçek bir yansıması olduğunu düşünüyorum. Bir günlük kadar ağırlığı olan bir şey değil. Telefona alınan notlar çok daha havada, çok daha basit ama bir o kadar da değerli olabiliyor. Gece otobüste giderken bir anda içinden gelen birkaç cümleyi yazmak kadar özel, yürürken yanlışlıkla parmaklarının klavyeye değmesiyle “ljdnf” gibi birkaç harf cümbüşü kadar da sıradan.

İnsanların notlarından kitap çıkar,’ bile dedik o avluda konuşurken. Kitaba girişmedik ama 20’liğin Instagram hesabında sizlerden telefonunuzdaki bazı notları paylaşmanızı rica ettim. Bolca not geldi. Kimisi beni çok güldürdü, kimi de gerçekten etkiledi. Aralarından 10 tane seçmek gerçekten çok ama çok zordu — ama bu notları görselleştiren Caner Yılmaz sayesinde bir seçim yapabildik. Ne yalan söyleyeyim, seçimi direkt Caner’e bıraktım. Yılmadan seçti fhhfdh (harika bir şakaydı, herkes gülsün). Ben sizlerin arasından seçim yapamam ki!

Böylece bu hafta farklı bir şey denemiş olduk.  Caner sayesinde çok daha görsel ağırlıklı bir sayı ile sizlerleyiz. Umarım bu ‘dijital sergi’yi zevkle gezersiniz, başkalarının notlarına dair merakınızı da biraz giderirsiniz — ben şahsen giderdim.

Meraklı kalın,

Yasmin

GörsellerCaner Yılmaz

NOT. Bu sayıda notları oldukları gibi tuttuk, hiç müdahale etmedik çünkü yazım yanlışları da Notes App kullanımımızın bir parçası. 

Bugünkü Destekçimiz

Yeni markalar, yeni ürünler, yeni hikâyeler: Güzel Kelimeler Dükkânı

Ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana en güzel kelimelerle bizi mest eden Lûgat365, 2018’den beri hislerimize tercüman olan Hisli Şeyler ve çok daha fazlası Güzel Kelimeler Dükkânı'nda seni bekliyor sevgili 20'lik okuru.

Neler var? Kendi projelerinin yanı sıra otuzdan fazla markaya Sevdiklerimiz seçkisi altında yer veren Güzel Kelimeler Dükkânı; vitraydan seramiğe, takıdan oyuncağa, mermerden muma farklı disiplinlerde üretimler yapan tasarımcıları bir araya getiriyor.

Dahası: Aposto okurlarına özel olarak tanımlanan APOSTO10 koduyla alışveriş yapan okurlar, web sitesi içinde tüm ürünlerde geçerli %10 indirimden faydalanabiliyor.

Güzel Kelimeler Dükkânı’nda satışa sunulan, özenle seçilmiş yüzlerce ürünü incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;