aposto-logo
TR
TREN

Tik tok, tik tok, geri sayım başladı

Seçim özel sayımız no. 1
Irmak Hacımusaoğlu

Irmak Hacımusaoğlu

Mayıs geldi de çattı, geri sayım başladı. Tik tok tik tok, gözlerimin arkasında, tam beynimin ortasında, ilelebet tıklayan bir çalar saat var, günün yaklaştığını hatırlatıyor. Alan Moore’un Watchmen adlı çizgi romanında “doomsday clock” diye bir şey vardı, okudukça ilerliyordu, sonun geldiğini hatırlatıyordu. Bu saat görseli de çizgi romanın her yerine iliştirilmiş, son hatırlatıcı olarak da “the end is nigh” yazan bir posterle gezinen biri var. Ben biraz bu posteri taşıyan kişi gibi hissediyorum. Biraz dramatik mi oldu? Belki. Ama hislerim gerçekten bu yönde. Sonumuz yakın. Ama bu son illa kötü olmak zorunda değil, değil mi? Bu sonu yazmak bizim elimizde. İçimde bir umut var, bunu yılın ilk sayısında da söylemiştim, şimdi de söylüyorum. Baharın geleceğine inanıyorum, güneş parlıyor, çiçekler açıyor. Ve bahar geliyor. 

Mayıs ayında tabii ki 20’lik de, gündemden uzaklaşmayarak seçim odağında yazılar ile sizlerle. Bu ay hepimiz birbirimize destek olalım, birbirimize nazik davranalım. Olur mu? Bence olur.

Öptüm,

Yasmin 

Not. 20’lik artık okurken bir yandan da dinleyeyim diyenler, yolda kulağımda 20’lik olsun diyenler ve diğer herkes için her hafta cumartesi günü Aposto Radyo’da. Buradan dinleyebilirsiniz. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;