Bugünkü Destekçimiz

🎶 Tiyatro Rehberi #Mayıs

Bu ay şehrin tiyatro takviminde Eşyalı Kiralık, Notre Dame de Paris, Aşk Oyunu ve daha niceleri var.
Arter ile birlikte

Sergiler için rota oluşturuldu: Arter Bahar gelince hayat dolu hissetmemek ne mümkün. Enerjimizi depoluyor ve onu sanatın cazibeli dünyasında bir gezintiye çıkarıyoruz. Rota oluşturuldu, ilk durağımız: Arter . Neler var? Eva Koťátková | Bir Balıkmışım Bacakları Olan | 27 Ağustos’a kadar : Sanatçının erken dönem işleriyle Bir Balıkmışım Bacakları Olan başlıklı kişisel sergisi için özel üretimi olan çalışmalarını Eda Berkmen küratörlüğünde izleyiciyle buluşturan sergi; Koťátková’nın desenlerini, heykellerini ve anlatılarını bir araya getirerek ziyaretçilere dinlenmek, oyun oynamak, düşüncelere dalmak ve düşlemek için farklı alanlar yaratıyor. Elina Brotherus | Large de Vue | 27 Ağustos’a kadar : Brotherus’un Arter Koleksiyonu’nda yer alan Large de Vue: Erik Satie’ye Saygı (2006) adlı fotoğraf serisinin daha yakın tarihli videolarla bir araya gelmesiyle ortaya çıkan sergi, sanatçının zamanla değişen çizgisine genel bir bakış sunuyor ve sanat tarihini odağına alan üretimlerinin müzik ve sesle olan ilişkisini ortaya koyuyor. Cengiz Çekil | Bugün de Yaşıyorum | 24 Eylül’e kadar : Kavramsal sanatın öncü isimlerinden Cengiz Çekil’in Türkiye’deki en kapsamlı sergisi olma özelliği taşıyan Bugün de Yaşıyorum , sanatçınının farklı mecralarda ürettiği; geçmiş yıllardan eserlerini ve ilk defa izleyici karşısına çıkacak cesur ve deneysel yapıtlarını bir arada sunuyor. Çok yakında: Sarkis: SONSUZ 4 Mayıs’tan itibaren Nuri Kuzucan: Pasaj 1 Haziran’dan itibaren

Daha fazlasını öğren

1923 | Kaynak: @1923muzikal

Nihayet güneşli bir pazar gününden merhaba. Hazır nisanın son günü gelmişken bu ayın tiyatro rehberi için hafta içini beklemeyelim dedim.

Prömiyerler, sezonun son oyunları, bilet bulabilmek için ekran başında bekletenler, tek kişilik dev kadrolar ve bol ödüllü yapımlar bu ay da bizi bekliyor. İtiraf ediyorum: Rehberin yarısını müzikallerle doldurmamak için kendimi tutmam gerekti. Keyifli okumalar!

Bu tiyatro rehberi de her zaman olduğu gibi taptaze bir sergi rehberinin habercisi. Beklemede kal diyor ve mayısı İşçi Bayramı'nın coşkusuyla şimdiden selamlıyoruz. Sömürünün ve haksızlıkların yerini dayanışmanın ve adaletin alacağı günler umarız ki yakındır.

Tüm emekçilere saygıyla,
Dilara

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

Sergiler için rota oluşturuldu: Arter 

Bahar gelince hayat dolu hissetmemek ne mümkün. Enerjimizi depoluyor ve onu sanatın cazibeli dünyasında bir gezintiye çıkarıyoruz. Rota oluşturuldu, ilk durağımız: Arter.

Neler var?

  • Eva Koťátková | Bir Balıkmışım Bacakları Olan | 27 Ağustos’a kadar: Sanatçının erken dönem işleriyle Bir Balıkmışım Bacakları Olan başlıklı kişisel sergisi için özel üretimi olan çalışmalarını Eda Berkmen küratörlüğünde izleyiciyle buluşturan sergi; Koťátková’nın desenlerini, heykellerini ve anlatılarını bir araya getirerek ziyaretçilere dinlenmek, oyun oynamak, düşüncelere dalmak ve düşlemek için farklı alanlar yaratıyor. 
  • Elina Brotherus | Large de Vue | 27 Ağustos’a kadar: Brotherus’un Arter Koleksiyonu’nda yer alan Large de Vue: Erik Satie’ye Saygı (2006) adlı fotoğraf serisinin daha yakın tarihli videolarla bir araya gelmesiyle ortaya çıkan sergi, sanatçının zamanla değişen çizgisine genel bir bakış sunuyor ve sanat tarihini odağına alan üretimlerinin müzik ve sesle olan ilişkisini ortaya koyuyor. 
  • Cengiz Çekil | Bugün de Yaşıyorum | 24 Eylül’e kadar: Kavramsal sanatın öncü isimlerinden Cengiz Çekil’in Türkiye’deki en kapsamlı sergisi olma özelliği taşıyan Bugün de Yaşıyorum, sanatçınının farklı mecralarda ürettiği; geçmiş yıllardan eserlerini ve ilk defa izleyici karşısına çıkacak cesur ve deneysel yapıtlarını bir arada sunuyor.

Çok yakında: 

  • Sarkis: SONSUZ
    4 Mayıs’tan itibaren
  • Nuri Kuzucan: Pasaj 
    1 Haziran’dan itibaren 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

YAZARLAR

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;