aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🎥 Türkiye sinemasının Cannes yolculuğu, Arcade Fire'ın son albümü

Büyük Özgürlük MUBI'de; Zeynep Atakan'la Türkiye sinemasının Cannes yolculuğu; Arcade Fire'dan yeni albüm WE.
13 Mayıs - İBB Kültür AŞ - Duende
İBB Kültür AŞ ile birlikte

34 Calling konserlerinde buluşuyoruz Sevgili Duende okuru, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleşecek 34 Calling konser serisinin , heyecanla beklediğimiz pek çok sanatçıyı ağırlayacağı müjdesini hatırlarsın ki seninle paylaşmıştık. Şimdi de 34 Calling kapsamında, performanslarıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nu şenlendirecek değerli isimlerin tamamını seninle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kimler var? Hooverphonic with Orchestra, 11 Haziran : Serinin ilk konseri, trip-hop’u saykedelik, pop ve çok sesli elementlerle sentezleyen Belçikalı grup Hooverphonic’in orkestral performansıyla başlıyor. Mad About You şarkılarını birlikte söylemeye hazır mısın? Mark Eliyahu Friends, 13 Haziran : Mark Eliyahu’ya sahnede sürpriz isimlerin eşlik edeceği Mark Eliyahu Friends konseriyle Doğu ve Batı müziğinin naçizane harmonisine tanıklık edeceğiz. Gipsy Kings by André Reyes, 28 Haziran : Tutkulu latin müziği ziyafeti sunmaya hazırlanan Gipsy Kings by André Reyes konseriyle hem geleneksel hem de popüler flamenko ve rumba unsurlarını içeren şarkılara eşlik edeceğiz. Bamboléo şarkılarını duyduğumuzda yerimizde nasıl duracağız henüz biz de bilmiyoruz. Godspeed You! Black Emperor, 13 Temmuz : Tüyleri diken diken etmeye hazırsak post rock sahnesinin öncü ve en önemli gruplarından Godspeed You! Black Emperor ile Harbiye’de buluşacak ve bambaşka bir konser deneyimi yaşayacağız. İstanbul özlediğimiz ruhuna kavuşturacak 34 Calling konserlerine yavaştan ısınmaya başlamak istersen şuradan Kültür AŞ’nin bizler için hazırladığı çalma listesini dinleyebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Stephane Cardinale

Merhaba, henüz evden çıkarken giyinilen kıyafetlerin akşam geri dönerken üşütmediği günler gelmedi. Ancak iç ısıtan pek çok etkinlik etrafı sarmış durumda. Sizin iple çektiğiniz bir festival veya konserler var mı?

🎶🎷 İstanbul’da Londra merkezli bir caz festivali: Şehirli festivallerin uluslararası yolculuklarına eşlik etmek büyük şans. Caz sahnesinin prestijli etkinliklerinden biri EFG Londra Caz Festivali, konser serisi küratörlüğü üstlenerek Zorlu PSM’ye konuk olacak. 30. yılını kutlayan festival 14, 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Birleşik Krallık merkezli modern caz akımın farklı temsilcilerini İstanbul’da ağırlayacak. London X İstanbul Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival isimli konser serisi kapsamında Jorden Rakei, Kokoroko, Binker & Moses, Nubya Garcia ve Sons of Kemet’i dinleyeceğiz. Detaylara buradan ulaşabilirsin.

Stevie Wonder, Fotoğraf: Waring Abbott


🕺🏾 🎹 Efsane 72 yaşında: Bugün Stevie Wonder’ın doğum günü. Müzik kariyerinde 60 yılı çoktan devirmiş bol synthesizer’lı bir yolculuk onunkisi. Blues, pop, soul, gospel ve caz başta olmak üzere pek çok müzik türünde iz bırakan Wonder, özellikle 1970’lerde synthesizer’larıyla yaptıkları sayesinde R&B’yi yeniden tanımlayarak geniş kitlelere ulaştırdı. Müsaadenizle 20. yüzyılın ikinci yarısının en dikkate çekici popüler müzik figürlerinden birisi Stevie Wonder’la 2008 yılına, Wonder Summer Nights turnesinin Londra’daki konserine yolculuk edelim. Yerin çoktan hazır. Burada bekliyoruz.

Neler var bu sayıda?

🎬 Haftanın filmi: Büyük Özgürlük
🎥 Odak: Zeynep Atakan'la Türkiye sinemasının Cannes yolculuğu
📝 Bulmaca: Cannes Film Festivali
💿 Haftanın albümü: Arcade Fire, WE

👀 Bizi takip et: Duende'yi Instagram (@duendenewsletter )'dan ve Twitter (@duende_______)'dan takip et.

İple çekilen günlere,
Taner

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

Bugünkü Destekçimiz

34 Calling konserlerinde buluşuyoruz

Sevgili Duende okuru, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleşecek 34 Calling konser serisinin, heyecanla beklediğimiz pek çok sanatçıyı ağırlayacağı müjdesini hatırlarsın ki seninle paylaşmıştık. 

Şimdi de 34 Calling kapsamında, performanslarıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nu şenlendirecek değerli isimlerin tamamını seninle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Kimler var?

  • Hooverphonic with Orchestra, 11 Haziran: Serinin ilk konseri, trip-hop’u saykedelik, pop ve çok sesli elementlerle sentezleyen Belçikalı grup Hooverphonic’in orkestral performansıyla başlıyor. Mad About You şarkılarını birlikte söylemeye hazır mısın?
  • Mark Eliyahu & Friends, 13 Haziran: Mark Eliyahu’ya sahnede sürpriz isimlerin eşlik edeceği Mark Eliyahu & Friends konseriyle Doğu ve Batı müziğinin naçizane harmonisine tanıklık edeceğiz. 
  • Gipsy Kings by André Reyes, 28 Haziran: Tutkulu latin müziği ziyafeti sunmaya hazırlanan Gipsy Kings by André Reyes konseriyle hem geleneksel hem de popüler flamenko ve rumba unsurlarını içeren şarkılara eşlik edeceğiz. Bamboléo şarkılarını duyduğumuzda yerimizde nasıl duracağız henüz biz de bilmiyoruz.
  • Godspeed You! Black Emperor, 13 Temmuz: Tüyleri diken diken etmeye hazırsak post rock sahnesinin öncü ve en önemli gruplarından Godspeed You! Black Emperor ile Harbiye’de buluşacak ve bambaşka bir konser deneyimi yaşayacağız.

İstanbul özlediğimiz ruhuna kavuşturacak 34 Calling konserlerine yavaştan ısınmaya başlamak istersen şuradan Kültür AŞ’nin bizler için hazırladığı çalma listesini dinleyebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

YAZARLAR

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;