aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

Cumartesi, 10 Haziran 2023

Aposto Gündem

Hafta içi her gün 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Hafta içi her gün 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

Son Sayı

· 10 Haz

📰 Veri sızıntısı; ‘kokoretsi’ tartışması

85 milyon vatandaşın e-Devlet bilgileri sızdırıldı. TasteAtlas, Yunan ‘kokoretsi’yi 1. sıraya koyarken Türk kokoreçi 4. sırada yer aldı. Sorumlu editörümüz İlkim Emirler, MS hastalarının DEÜ'de yaşadığı mağduriyeti kaleme aldı.

Vodafone ile birlikte

SON SAYILAR

09 Haz 2023

🏦 İlk kadın başkan

Çaya %43 zam geldi. Merkez Bankası net rezervleri tarihin en düşük seviyesini gördü. Şahap Kavcıoğlu BDDK Başkanı olarak atanırken, yerine Hafize Gaye Erkan atandı.

Yatsan ile birlikte

08 Haz 2023

🗞️ ₺1 = $0,043

Dolar/TL kuru 23 lirayı aştı. TBMM'de yapılan oylama ile Numan Kurtulmuş, Meclis Başkanı oldu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Can Atalay'ın tutukluluk durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dardanel ile birlikte

07 Haz 2023

🗞️ A Takımı, AİHM kararı

"A Takımı" olarak bahsedilen CHP'nin yeni MYK'sı ilk kez Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. AİHM, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın başvurusunda Türkiye'ye ihlal kararı verdi. Apple, karma gerçeklik cihazı Vision Pro'yu tanıttı.

Vestel ile birlikte

06 Haz 2023

🗞️ Devir teslim, zamlı tarife

TÜİK, Mayıs ayı enflasyonunu açıkladı. Apple ürünlerine yeniden zam geldi. Türkiye Cumhuriyeti'nin 67'nci hükümeti için bakanlıklarda devir teslim törenleri devam etti.

Alternatif Bank ile birlikte

05 Haz 2023

🗞️ Yeni kabine, "etkili muhalefet"

Günaydın. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yeni Kabine'de yer alan bakanları açıkladı. CHP'nin Grup Başkanı Özgür Özel seçildi. Yeni Meclis Başkanının ise Salı günü seçilmesi bekleniyor.

04 Haz 2023

🕍 Odak | Kent Hafızası: Bir Beyoğlu Binası

Bu hafta tarihin ilk günlerinden bu yana farklı dinlerin, mezheplerin ve milletlerin binlerce yıl barındığı İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Beyoğlu'ndaki bir binanın bugün, nasıl bir tartışmanın merkezi olduğunu anlatacağız.

Vestel ile birlikte

03 Haz 2023

📰 Cannes kardeşi, Pan heykeli

Merve Dizdar, Cannes'da kazandığı ödülü, ‘kendilerine layık görülenlere boyun eğmeyen tüm kız kardeşlerine’ armağan etti. Saraçhane Arkeoloji Parkı'nda yürütülen kazı çalışmasında Pan heykelinin parçası bulundu.

02 Haz 2023

🗞️ Mal bildirimi, istifa kabulü

Günaydın. Resmî Gazete’nin dünkü mükerrer sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mal bildirimine de yer verildi. CHP MYK toplantısında Kılıçdaroğlu tüm MYK üyelerinin istifasını kabul etti. İstanbul’un Mayıs enflasyonu %56,05 oldu

Vodafone ile birlikte

01 Haz 2023

🗞️ Ekonomik büyüme, siyasete veda

Eski HDP lideri Demirtaş, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Avrupa ülkelerinde enflasyon beklentilerin üzerinde yavaşladı. Elon Musk, üç yıl sonra ziyaret ettiği Çin'de üst düzey yetkililerle görüştü.

Techcareer.net ile birlikte