Aposto

Cumartesi, 3 Aralık 2022
Cumartesi, Aralık 3, 2022
Premium'a Yüksel

Cumartesi, 3 Aralık 2022

Pareto

Her pazartesi 10.00'da ve her cuma 12.00'de iş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri, gelecek öngörüleri e-posta kutunda.

Pareto

Pareto

Her pazartesi 10.00'da ve her cuma 12.00'de iş dünyasının en önemli içgörüleri, sektör analizleri, gelecek öngörüleri e-posta kutunda.

Son Sayı

· 2 Ara

🔎 Regl izni: Hak mı, ayrımcılığa dayanak mı?

Kadınlara regl izni verilmesinin kadınların fiziksel ve zihinsel esenliğini artırabilirken karşılaştıkları ayrımcılığı pekiştirebileceği tartışılıyor. İşten çıkarmalar maliyet tasarrufu mu yoksa maliyet kaynağı mı oluşturuyor?

Sponsored by Zingat

SON SAYILAR

28 Kas 2022

🧑‍💼En büyük zorluk: CEO değişimi

Disney'in eski CEO'su Bob Iger, 2 yılın ardından yeniden CEO rolünü üstleniyor. Yeni bir araştırma, yönetim kurullarının en büyük zorluğunun CEO yedeklemesi planı olduğunu gösteriyor. Teknoloji sektöründe işten çıkarmalar devam ediyor.

Sponsored by WOO Network

25 Kas 2022

Premium

🧐 COP27: Peynir gemisi yürüdü mü?

COP 26'dan bu yana açıklanan iklim taahhütleri, 2030 için öngörülen emisyonların yalnızca %1'inden daha az bir emisyon seviyesine işaret ediyor. Sürdürülebilir gıda anlayışı gıda sektörünün iklim kriziyle mücadelesinde önem arz ediyor.

Sponsored by Zingat

21 Kas 2022

🤫 “Sessiz işten çıkarmaya” ne yol açıyor?

Yöneticilerin geri bildirim vermemesi, çalışanları takdir etmemesi ve gelişime destek olmaması "sessiz işten çıkarmaya" neden oluyor. Ernst & Young'a göre esnek çalışma motivasyonu artırıyor. Teknoloji sektöründe işten çıkarmalar sürüyor.

18 Kas 2022

Premium

🌱 Yatırım avantajı: Sürdürülebilirlik raporlaması

Sorumlu yatırımların yükselişi, paydaş kapitalizmi ve büyük sıfırlama gibi kavramlar şirketleri çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim odaklı stratejiler oluşturmaya itiyor. O sırada, karbon dengeleme yöntemlerinin uyumluluğu tartışılıyor.

Sponsored by Zingat

16 Kas 2022

🚀 Sürdürülebilir kalkınmada kadın girişimciliği

Türkiye’de kadın girişimciler artıyor mu? Kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve artırılması için neler yapılmalı? Aposto’nun ortaya çıkış iddiası ve başarmak istediği hedefler neler?

Sponsored by TCL

14 Kas 2022

🗣 “Boş sloganlar”, yeni planlar

BM'den uzmanlar şirketlerin net-sıfır vaatlerinin çoğunun boş sloganlardan ibaret olduğunu belirtiyor. Türk Hava Yolları ve Renault bazı birimlerini ayırmayı, Netflix canlı spor yayını işine girmeyi, Meta maliyetlerini kısmayı planlıyor.

Sponsored by Kordsa

11 Kas 2022

Premium

📛 “İklim cehennemi otoyolunda” şirketler

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in deyişiyle iklim cehennemine giden bir otoyoldayız. Peki şirketler sürdürülebilirlik yolculuklarının başarıya ulaşması için neler yapmalı? Artan iklim risklerine adaptasyon için nasıl adımlar atıyorlar?

Sponsored by Zingat

07 Kas 2022

🪃 Bumerang çalışanlar, işten çıkarmalar

Twitter'da işten çıkarılan çalışanlar geri çağırılıyor. Moda şirketleri Rusya petrolüyle üretilen polyesteri kullanıyor. Uzaktan çalışma ilanları azalırken başvurular artıyor. Bazı şirketlerin plastik kullanımı taahhütlerine rağmen artıyor.

Sponsored by Aksigorta

04 Kas 2022

Premium

🗞 COP 26’dan 27’ye: Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz

COP 26'da 600'den fazla şirketin kayda değer net sıfır hedefleri açıkladığı belirtilirken değerlendirmeler bu çabalarda kayda değer ilerleme gösterilmediği yönünde. Peki enerji krizi iklim taahhütlerini ve yeşil dönüşümü nasıl etkiliyor?

Sponsored by Securitas