aposto-logoÇarşamba, 29 Mart 2023
aposto-logo
Çarşamba, Mart 29, 2023
Premium'a Yüksel

Çarşamba, 29 Mart 2023

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de e-posta kutunda.

EXANTE

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de e-posta kutunda.

Son Sayı

· 29 Mar

Premium

💸 KKM => 181,5 milyar TL

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2022 yılı faaliyet raporunu yayımladı. Raporda pek çok göstergeyle birlikte kur korumalı mevduat detayı da dikkat çekti.

Legalmatic ile birlikte

SON SAYILAR

28 Mar 2023

Premium

🫥 Kayıp 10 yıl

Dünya Bankası tarafından yayımlanan raporda 2021-2030 dönemine ilişkin "kayıp 10 yıl" uyarısı yapıldı. TÜİK ve TCMB mart ayı reel kesim güven endeksini açıkladı.

BMW ile birlikte

27 Mar 2023

🎛️ Gündem: Bankalar

ABD’deki gelişmelerin ve Credit Suisse’in başına gelenlerin ardından haber akışının odağında Alman devi Deutsche Bank var.

24 Mar 2023

⏭️ Merkez kararlarının ardından

Türkiye, ABD, İngiltere, Brezilya ve İsviçre başta olmak üzere önemli merkez bankalarının faiz kararlarının ardından rüzgar gibi geçen haftayı kapatıyoruz.

23 Mar 2023

📣 Bugün günlerden PPK

Para Politikası Kurulu, yılın üçüncü toplantısını bugün gerçekleştirecek. Karar ise her zaman olduğu gibi saat 14.00’te duyurulacak.

Alternatif Bank ile birlikte

22 Mar 2023

📣 Bugün günlerden Fed

Tüm dünya, bu gece açıklanacak Fed’in faiz kararına odaklanmış durumda. Bu toplantıda, çıkacak karardan çok özellikle bankacılık sektörüne ilişkin gelebilecek mesajlar ve bakış açısı önem kazanmış durumda.

Multitek ile birlikte

21 Mar 2023

🤷 Dövize dair kararlar

Fırtına gibi geçen hafta sonunun ardından görece sakin bir günü geride bıraktık. Haber akışı SVB ve UBS odaklı olmakla birlikte Fed’in kararına ilişkin olasılıklar da tartışılmaya başlandı.

Odeabank ile birlikte

20 Mar 2023

💶 Tarihi satın alma

Credit Suisse krizinde süreç UBS'in bankayı 2 milyar USD'nin üzerinde bedel ile satın alması ile sonuçlandı. Finansal kriz döneminden bu yana ilk kez böylesi bir satın alma operasyonuna şahitlik ediyoruz.

17 Mar 2023

🏦 ECB sürpriz yapmadı

Avrupa Merkez Bankası ECB), politika faizini beklentiler dahilinde 50 baz puan artırdı. Karar beklentiler dahilinde gerçekleşti.

16 Mar 2023

🔁 Credit Suisse: Yeniden

Küresel piyasalar Credit Suisse kaynaklı haberlerle çalkalanıyor. Kurumun finansal sonuçlarının açıklanmasının ve Suudi Ulusal Bankası’nın bankaya destek veremeyeceğini açıklamasının ardından tarihi fiyatlamalarla karşı karşıya kalındı.

BANDWITT ile birlikte