aposto-logoCumartesi, 3 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 3, 2023
Aposto Üyelik

Cumartesi, 3 Haziran 2023

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

EXANTE

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

Son Sayı

· 2 Haz

💰 Rezervlerde düşüş sürüyor

Seçim sonuçlarının resmi duyurusunun ardından yeni kabinenin yarın gece ilan edilmesi bekleniyor.

SON SAYILAR

01 Haz 2023

💪 Depreme rağmen güçlü büyüme

Türkiye İstatistik Kurumu, yılın ilk çeyreğine ilişkin büyüme verisini açıkladı. %4,0 ile beklentilerin üzerinde gelen veri, şubat ayında yaşanan deprem felaketine karşın ekonomik aktivitedeki canlı tremdin sürdüğünü teyit ediyor.

Automechanika ile birlikte

31 May 2023

⚡Şimşek geri mi dönüyor?

Yurt içinde Cuma günü duyurulması beklenen yeni kabineye ilişkin spekülasyonlar devam ederken, Mehmet Şimşek’in (bakan görevinde olmasa bile) yeni ekonomi yönetiminin başına geçeceği haberleri ağırlık kazanıyor.

Zorlu Holding ile birlikte

30 May 2023

⏭️ Seçimin ardından

Uzun süredir gündemin ilk maddesi olan seçim süreci tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beş yıl daha Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürecek.

26 May 2023

🏦 PPK'dan beklenen karar

Para Politikası Kurulu, politika faizini beklentiler dahilinde %8,5’te sabit tuttu. Karar metninde de kayda değer bir değişim söz konusu değil.

25 May 2023

📣 Bugün günlerden PPK

Para Politikası Kurulu, yılın beşinci toplantısını bugün gerçekleştirecek. Piyasa beklentisi %8,5 olan politika faizinde bir değişim yaşanmayacağı yönünde.

Girard-Perregaux ile birlikte

24 May 2023

🌊 Faiz beklentileri ve bütçe tavanı müzakereleri

Yurt dışı gündemini PMI verileri ve ABD borç tavanı müzakerelerinin sürüklediği günde yurt içinde seçim odaklı piyasa hareketleri devam ediyor.

Alternatif Bank ile birlikte

23 May 2023

🧩 Taşlar yerine oturuyor

Politik arenada taşlar yerine otururken piyasalarda dalgalı seyir devam ediyor.

22 May 2023

📣 Haftanın adı PPK

Bu hafta yurt içinde gözler Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna ve yılın beşinci para politikası kurulu toplantısında olacak.

19 May 2023

💰 Rezervlerde büyük düşüş

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan haftalık verilerde döviz rezervinde düşüş serisinin devam ettiği görülüyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan 9 milyar USD’lik düşüşle net rezervler son 21 yılın en düşük seviyesine geriledi.