aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

Cumartesi, 10 Haziran 2023

Aposto Günsonu

Hafta içi her gün 18.30’da o gün dünyayı ve Türkiye'yi şekillendiren gelişmeler e-posta kutunda. Kısa, yalın, öz.

Aposto Günsonu

Aposto Günsonu

Hafta içi her gün 18.30’da o gün dünyayı ve Türkiye'yi şekillendiren gelişmeler e-posta kutunda. Kısa, yalın, öz.

Son Sayı

· 9 Haz

📬 1 hafta, 4 halka arz

Uluslararası yatırım bankaları Türkiye ekonomisine ilişkin beklentilerini yayımladı. Bu hafta Borsa İstanbul'da 4 yeni halka arz gerçekleşti. Avrupa merkezli teknoloji girişimlerini ciddi bir finansman sorununun beklediği öngörülüyor.

SON SAYILAR

08 Haz 2023

"Her şey turuncu"

TL son bir buçuk yılın en sert değer kaybını yaşadı. İTO Başkanı Avdagiç, "asgari ücret Türk Lirası bazında güncellenmelidir" dedi. Kanada'dan gelen orman yangını dumanları, New York'u turuncuya boyadı.

Dardanel ile birlikte

07 Haz 2023

📬 “Çikolata kutuları”

Mehmet Şimşek'in gelişiyle ekonomi kadrolarında değişiklikler bekleniyor. Teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar zirve yaptı. Cumhuriyet gazetesinin eski yöneticileri, manipülatif haber yapma karşılığı para almakla suçlandı.

Vestel ile birlikte

06 Haz 2023

📬 Hak ihlali kararı

Bir avukatın araştırmasında ChatGPT'yi kullanmaya çalışmasının ardından ChatGPT avukata olmayan bilgiler sundu. AİHM, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın başvurusunda Türkiye'ye ihlal kararı verdi.

Alternatif Bank ile birlikte

05 Haz 2023

📬 Enflasyon %39,59

İyi akşamlar. TÜİK, yıllık enflasyonu %39,59 olarak duyurdu. Atomic Wallet'a düzenlenen saldırıda kullanıcılardan en az 35 milyon dolar değerinde kripto varlık çalındı. Formula 1 İspanya Grand Prix'sini Max Verstappen kazandı.

02 Haz 2023

📬 Atomun röntgeni

Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon %6,1 geriledi. Tarihte ilk kez bir atomun röntgeni çekildi. Su Verimliliği Seferberliği'yle ülkedeki su ayak izi değerleri belirleniyor.

Vodafone ile birlikte

01 Haz 2023

📬 Gezi'nin 10. yılı

Yatırımcıların işlemlerinde yapay zekâ kullanımı artıyor. Ciner Grubu'na ait olan Habertürk'ün Tosyalı Holding'e satılacağı iddiaları gündeme geldi. NASA, UFO'lara ilişkin halka açık bir toplantı düzenledi.

Techcareer.net ile birlikte

31 May 2023

📬 “Büyümede istikrar”

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde %4 büyüdü. Bankacılık sektörünün net kârı büyük oranda arttı. Elon Musk, Çin'e gerçekleştirdiği ziyarette önemli görüşmelerde bulundu.

Mercedes-Benz ile birlikte

30 May 2023

“Keyifle izledik”

Türkiye'nin dış ticaret açığı rekor seviyeye ulaştı. Türkiye'de gençlerine en çok çalışmak istediği şirketler belli oldu. Moskova, İHA saldırılarına uğradı.

Lensmarket.com ile birlikte

29 May 2023

📬 Ekonominin rotası

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun tamamlanmasının ardından ekonomistler değerlendirmede bulundu. İran ve Afganistan'daki Taliban yönetimi arasında çatışma sonlandırıldı. Cannes Film Festivali sona erdi.

Reeder ile birlikte