aposto-logoSalı, 31 Ocak 2023
aposto-logo
Salı, Ocak 31, 2023
Premium'a Yüksel

Salı, 31 Ocak 2023

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda ve Aposto uygulamalarında.

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda ve Aposto uygulamalarında.

Son Sayı

· 27 Oca

🏆 Oscar'ın adayları, Måneskin'in pop'la nişanı

95. Akademi Ödülleri adaylıkları, Maneskin'in popüler rock ‘n roll'un vasat standartlarıyla dolu albümü RUSH!; kan, ter, gözyaşı ve Whiplash.

DasDas ile birlikte

SON SAYILAR

25 Oca 2023

🎬 Keşif Sineması #2.10: Oktay Çubuk

Oktay Çubuk'la sinema eğitimi, tutkular, bağımlılıklar ve rap müzik üzerine. | Keşif: Darius Marder

Reflect Studio ile birlikte

23 Oca 2023

Kadrajına Müziği Alan Fotoğrafçılar #9 | Cem Gültepe

Cem Gültepe'yle hissiyatlı anların içinde, silüetlerin ardındaki duyguların izindeyiz. Kadrajda müzik, elimizde başka söze ihtiyaç duymayan fotoğraflar var.

Beykoz Kundura ile birlikte

20 Oca 2023

🌟 2023'ün yıldız kumaşlı sesleri, Avusturya'nın Oscar adayı

Kıtaları aşan taptaze üretimleriyle 2023'ün kapılarını aralayan yıldız kumaşlı yeni sesler, 19. yüzyılın Avusturya'sında nefes almaya çalışan Korsaj filmi, Ryuichi Sakamoto'nun arındırıcı sesli günlüğü 12.

Beykoz Kundura ile birlikte

13 Oca 2023

🎫 İstanbul'un kış konser rehberi, Iggy Pop’un acıklı rock ’n roll nostaljisi

İstanbul'u kışta ziyaret edecek sesler, Iggy Pop'un heyecansız bir garaj/punk rock nostaljisinin çelmesine takılan son albümü Every Loser, eşek gözünden bir yol hikâyesi EO.

Arter ile birlikte

09 Oca 2023

📷 Kadrajına Müziği Alan Fotoğrafçılar #8 | Mesut Adlin

Mesut Adlin'le Beyoğlu yokuşlarından fotoğrafta kusurun güzelliğine, hayatın 35mm atan nabzından anların akışından doğan büyülü gerçeklere.

Deplike ile birlikte

06 Oca 2023

🎤 Little Simz'in minnetsizliği, Genç Alman Sineması

En sahici, en amansız ve minnet etmeyen hâliyle Little Simz ve son albümü NO THANK YOU, Sinematek/Sinema Evi'nin Genç Alman Sineması programı üzerine söyleşi ve Spielberg'ün sanat ve aileyi çarpıştırdığı otobiyografik kurgusu The Fabelmans.

DasDas ile birlikte

04 Oca 2023

🎬 Keşif Sineması #2.9: Cem Yiğit Üzümoğlu

Cem Yiğit Üzümoğlu'yla anıların parçalılığı, duyguların evrenselliği, gitme isteği ve oyunculuk üzerine. | Keşif: Charlotte Wells

İBB Kültür AŞ ile birlikte

30 Ara 2022

💿 2022'nin öne çıkanları: Kendrick Lamar, yeni medya çağında müzik

Yılın albümü: Kendrick Lamar'ın Mr. Morale & The Big Steppers'ı, yeni medya çağında müzik ve müzik endüstrisi, 2022'nin öne çıkan albümleri ve Duende ekibinin 2022'den müzik keşifleri.

26 Ara 2022

📷 Kadrajına Müziği Alan Fotoğrafçılar #7 | Burak Çıngı

Burak Çıngı'nın Londra'ya uzanan Ankara aktarmalı hikâyesiyle belirsizliğin tam ortasında, ışığın çerçevelediği bir alandayız.

DasDas ile birlikte