aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

Son Hikâyeler

Bülten Sayıları

Hakkında

Melez ve Mutant: Mavi beyaz çinilerde kültürel dönüşümler

Ertuğrul Güngör ve Faruk Ertekin’in "Untraditional" sergisi hem hiçbir muğlaklığa izin vermeyen bir dışa dönüklük hem de iç gösteren şeffaf bir yalınlıkla kurgulanmış.

04 Nis 2024

Tunç Şahin: Seyirciyi şaşırtmayı bir amaçtan ziyade, bir araç olarak görüyorum

"İnsanlar İkiye Ayrılır" filmiyle Altın Portakal’da En iyi Senaryo Ödülü alan yazar ve yönetmen Tunç Şahin’le ilk tiyatro deneyimi yaşadığı oyunu Canavar’ı konuştuk.

Emrah Akbaş

·

02 Nis 2024

Remo'dan Otizm Farkındalık Günü'nde 4. sergi

Otizmli genç sanatçı Remzi Yılmaz, Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde dördüncü sergisini açıyor. Abisi Tayfun Yılmaz yazdı.

02 Nis 2024

Tiyatroların güç birliği: Yeşim Özsoy'la Tiyatro Kooperatifi üzerine

27 Mart Tiyatro Günü'nde tiyatroların dayanışma platformu Tiyatro Kooperatifi üzerine yönetim kurulu başkanı Yeşim Özsoy’la özel tiyatroların durumu, kooperatifin projeleri ve tiyatro politikaları üzerine sohbet.

Emrah Akbaş

·

27 Mar 2024

Hem sergi hem atölye: Sarp Polat’tan 'Yeminler'

“Yazıları okuyunca üstü karalanmış kelimelerin bana yokluğuyla musallat olduğunu hissediyorum. Geriye kalan kelimeler ise benden esirgenen koca bir hikayenin küçük fragmanları olarak beni cezbediyor.”

Alara Demirel

·

26 Mar 2024

İstanbul'un bit pazarlarında yolunu bulma rehberi

Bit pazarlarının kimi popüler kimi tekinsiz dehlizlerinde dolaştık, "Bu ne?", "Bu kaça?", "En son ne olur?" sorularına bir soru da biz ekledik: "Hani bunun ilk sahibi?"

Ayça Örer

·

26 Mar 2024

Ötekileştirmenin anatomisi: III. Richard bugünün liderlerine dair ne söylüyor?

Zamanın ruhunu anlamak için kırılma noktamızı bulmalıyız; o ana geri dönmeli ve tamire oradan başlamalıyız. Okan Bayülgen ve ekibi, zamanın ötesinde bir hikaye içinde hikayede bugüne uzanan yolu ilmek ilmek örüyor, seyirciye içinde yaşadığı toplumun yapıtaşlarını ve liderlerinin psikolojilerini sorgulatıyor.

Sinem Uğurdağ

·

26 Mar 2024

Bilge Bal ile yeni pencerelerden Calvino’ya bakmak: 'Calvino 100 + 1 Yaşında!'

Kitaplarla biraz haşır neşir olanların yolunun düştüğü, ya bir daha ayrılamadığı ya da dönüp dönüp uğramadan edemediği bir durak, Italo Calvino, mekansal ölçekte, disiplinlerüstü bir bakışla 101. yaşında anılıyor.

Seren Erciyas

·

19 Mar 2024

Ophelia’ya postmodern bir bakış: Ophelia-Hamlet Complex

Ara Sahne'nin ilk uzun soluklu projesi Ophelia-Hamlet Complex'in yönetmeni, oyunucusu ve uyarlayanı Esra Tarhan'la oyun üzerine bir sohbet.

Emrah Akbaş

·

19 Mar 2024

Röportaj: Paptircem’in ilk albümü Büyüklere Ninniler ve başucundaki boyama kitabı

Albüm kocaman bir çocukluk özlemiyle yanıp tutuşuyor, konuları oraya değinmeyen şarkılarım bile, küçükken dinleyip etkilendiğim bir dolu sanatçının izini taşıyor.

Alara Demirel

·

12 Mar 2024