aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

Son Hikâyeler

Bülten Sayıları

Podcastler

Hakkında

ParetoPareto

HİKAYE

Klinik araştırmalar, ülke ekonomisini büyütüyor

Klinik araştırmalar, temelde ilaçların güvenli ve etkili olup olmadığını anlamak için yapılsa da başka "yan etkileri" de var. Hastaların yenilikçi tedavilere erken erişmesini sağlayan bu araştırmalar ayrıca ülke ekonomisini de büyüterek ekonomik sıçrama potansiyeli yaratıyor.

20 May 2024

klinik-arastirmalar-ulke-ekonomisini-buyutuyor
ParetoPareto

HİKAYE

Milyarderin bir günü

Elon Musk, şüphesiz ki 198 milyar doları aşan servetiyle Forbes Milyarderler Listesi’nin en popüler isimlerinden biri. Peki dünyaca ünlü CEO'nun bir günü nasıl geçiyor?

06 May 2024

milyarderin-bir-gunu-749
ParetoPareto

HİKAYE

Çalışırken yaşamayı unutmamak

Yoğun iş temposu, kimi zaman yaşamın bütününü domine ediyor olsa da uzmanlar, iş ve kişisel yaşam arasında denge kuramamanın sağlık üzerinde önemli etkileri olabileceğine işaret ediyor. Bu etkiler, stres ve anksiyete bozukluğundan ciddi kilo kaybı veya kilo alımına kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor.

06 May 2024

calisirken-yasamayi-unutmamak-494
ParetoPareto

HİKAYE

Z kuşağının zenginliği, eski kuşakları geride bıraktı

Z kuşağı, kendinden önceki kuşaklara göre çok daha hızlı bir şekilde zenginleşiyor. The Economist, Y kuşağı ve baby boomer’ların hayatlarının aynı döneminde Z kuşağından çok daha yoksul durumda olduğuna dikkat çekiyor.

02 May 2024

z-kusaginin-zenginligi-eski-kusaklari-geride-birakti
ParetoPareto

HİKAYE

İrlanda’da kadın CEO krizi

İrlanda, Margaret Sweeney’nin Irish Residential Properties REIT Plc’den istifasının ardından borsada listelenen şirketlerde hiç kadın CEO’su bulunmayan iki Avrupa ülkesinden biri oldu. Kısa listede bir de Lüksemburg var.

02 May 2024

irlandada-kadin-ceo-krizi
ParetoPareto

HİKAYE

ÜYELERE ÖZEL

GÜYAD Başkanı Özkök: Türkiye, enerjide yeşil dönüşümün neresinde?

Küresel iklim kriziyle mücadelede enerjide dönüşüm büyük önem taşıyor. Peki Türkiye enerjide yeşil dönüşümün neresinde? Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) Başkanı Cem Özkök ile Türkiye'nin yenilenebilir enerji yatırımlarını konuştuk.

guyad-baskani-ozkok-turkiye-enerjide-yesil-donusumun-neresinde
ParetoPareto

HİKAYE

Girişimcilik ekosisteminin yeni buluşması: Entrepreneur's Thursday

Birçok girişimci, ailesine ve arkadaşlarına soramadığı meseleler hakkında yanıtları ancak bir başka girişimcinin tecrübesinde bulabiliyor. Sunduğu içgörüler ve yarattığı samimi paylaşım imkanlarıyla Entrepreneur's Thursday bu boşluğu doldurmak için yola çıktı.

Umutcan Savcı

·

29 Nis 2024

girisimcilik-ekosisteminin-yeni-bulusmasi-entrepreneurs-thursday
ParetoPareto

HİKAYE

Dalgalı sularda rotayı bulmak

Aposto'nun "ekonomi ve finans" temasıyla düzenlediği ilk Entrepreneur's Thursday etkinliğinde Bürümcekçi Araştırma ve Danışmanlık’ın kurucusu Haluk Bürümcekçi, 2024 için makro-ekonomik öngörülerini paylaştı.

29 Nis 2024

dalgali-sularda-rotayi-bulmak
ParetoPareto

HİKAYE

Seri A yolunda CFO tavsiyeleri: Dayanıklılık ve değerleme

Aposto'nun Paribu partnerliğinde düzenlediği ilk Entrepreneur's Thursday etkinliğinde Mazars Türkiye'nin Ortak ve Finansal Danışmanlık Hizmetleri Bölümü Başkanı Gökçen Müftüoğlu Çapa, Seri A yolunda CFO’lara dayanıklılık ve değerleme üzerine tavsiyelerini aktardı.

29 Nis 2024

seri-a-yolunda-cfo-tavsiyeleri-dayaniklilik-ve-degerleme
ParetoPareto

HİKAYE

Founder-to-Founder: Rüzgarı arkana almak

Aposto'nun Paribu partnerliğinde düzenlediği ilk Entrepreneur's Thursday etkinliğinde Aposto’nun kurucu CFO’su Umutcan Savcı ve Getmobil’in kurucu CEO’su Mehmet Ertan Uygun, samimi ve ufuk açıcı bir girişimcilik sohbeti için sahnedeydi.

29 Nis 2024

founder-to-founder-ruzgari-arkana-almak