aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikayeler, gelen kutunda.

Son Hikâyeler

Bülten Sayıları

Podcastler

Hakkında

Punto Punto

HİKAYE

Fenerbahçe’nin vedası, Real’in inadı

Avrupa kupalarında çeyrek finaller sona erdi. Fenerbahçe, Konferans Ligi'nde Olympiakos'a elenirken Şampiyonlar Ligi, başta City-Real olmak üzere unutulmayacak maçlara sahne oldu.

19 Nis 2024

Punto Punto

HİKAYE

Nazilerin canlandırdığı gelenek: Olimpiyat meşalesi

Prometheus'un tanrılardan çaldığı ateş yeniden yakıldı. Meşale Olympia'dan Paris'e doğru yola çıktı, barış mesajları verildi. Bu antik merasime biz de hayranlık duyabilirdik, onu yeniden canlandıranın Naziler olduğunu bilmesek!

Punto Punto

HİKAYE

Bayer Leverkusen: ‘Hapçılar’ın intikamı

Almanya'nın ilk "plastik kulübü" olarak yıllarca hor görülen Bayer Leverkusen, Xabi Alonso'nun öncülüğünde tarihî bir başarıya 90 dakika uzaklıkta.

Punto Punto

HİKAYE

NCAA’den yükselen kadın devrimi

Caitlin Clark, Paige Bueckers, JuJu Watkins gibi yıldızlardan şampiyon South Carolina’nın muazzam takım oyununa, 2024 NCAA Kadınlar Şampiyonası, ABD potalarında kadınların erkekleri gölgede bırakan çıkışının sembolü oldu.

Punto Punto

HİKAYE

Süper ayakkabının peşinde: UA Infinite Elite deneyimi

Infinite Elite, gündelik kullanıcı ve profesyonel koşucuyu aynı anda memnun etmeyi hedefliyor. Gündelik kullanıcı, profesyonel bir koşucu gibi hissederken koşucu da egzersiz sırasında gündelik rahatlığa ulaşıyor. Barcelona lansmanında, şehrin sokaklarında denedik.

Özgür Piltan

·

02 Mar 2024

Punto Punto

HİKAYE

Bir şampiyonun antrenman takvimi: Sharon Lokedi ile Barcelona'da

Barcelona sokakları; her daim parlayan güneşiyle insanı hareket etmeye ve şehre karışmaya davet ediyor. Koşmak, tüm bu güzelliklerin bir parçası. New York Maratonu şampiyonu Sharon Lokedi ile şehrin sokaklarını arşınlıyor, buz banyosuna giriyor, nefes terapisine katılıyor ve bir rekortmenin hızına yetişmeye çalışıyoruz.

Özgür Piltan

·

02 Mar 2024

Punto Punto

HİKAYE

Spor üzerinden bir post-truth incelemesi:

Gerçekleri bükmenin sporcu psikolojisi ve performansı üzerindeki etkileri

23 Eki 2023

Punto Punto

HİKAYE

Ulusal kültürden politikaya, sporun izinde bir inceleme

Siyaset bilimciler, sosyal psikoloji alanında çalışan akademisyenler ve spor yöneticileri, bireylerin spor ile bağı ve milletler için spor müsabakalarının önemi üzerine ciddi çalışmalar yapıyorlar.

23 Eki 2023

Punto Punto

HİKAYE

15 yılın ardından taze heyecan

Efsane Euro 2008 hikâyesinin ardından A Millî Futbol Takımının yeni bir hikâye yazması bekleniyor. Peki geçtiğimiz 15 yılda neler yaşandı?

16 Eki 2023

Punto Punto

HİKAYE

Post-truth çağında toplumun sporculara yaklaşımı

Türkiye'de sporculara linç neden ve nasıl başladı?

22 Eyl 2023