aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

Dünya Döngüsel Ekonomi Forumu 2023 başlıyor

İskandinav ülkelerden döngüsel ekonomi uzmanlarının ve alanda isimler bir araya gelecek.

Döngüsel ekonomi alanında dünyadaki en önemli etkinliklerden birisi olan ve 2017 yılından bu yana her yıl düzenlenen Dünya Döngüsel Ekonomi Forumu (World Circular Economy Forum/WCEF), 30 Mayıs - 2 Haziran 2023 tarihleri arasında Helsinki'de gerçekleştirilecek. Forum, uluslararası ortaklarla birlikte Finlandiya İnovasyon Fonu Sitra ve Nordic Innovation tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

  • Nedir? Finlandiya merkezli WCEF 2023, 2017'den beri dünyanın önde gelen binlerce döngüsel ekonomi profesyonelini bir araya getiriyor.
  • Detaylar: İlk defa Finlandiya'nın bağımsızlığının 100. yılı kutlamaları sırasında Haziran 2017'de Helsinki'de düzenlenen WCEF, Japonya, Kanada ve Ruanda’nın ardından bu yıl tekrar Helsinki’ye dönüyor. Dünyanın her yerinden katılacak olan profesyonellerin, önceki yazılarımızda da sık sık yer verdiğimiz “Gezegensel Sınırlar” kapsamında, toplumsal ve ekonomik yapılarımızın dönüşümü için döngüsel çözümler üretmek amacıyla paneller ve çalıştaylar gerçekleştirmeleri bekleniyor.
  • Geniş perspektif: İskandinav ülkeleri başta olmak üzere, küresel çapta döngüsel ekonomiye geçişi yönlendiren önemli kurumlar arasında yer alan Sitra ve Nordic Innovation, Finlandiya ve İskandinav ülkelerini sürdürülebilir refahta öncü yapma hedefleri kapsamında çalışmalar yürütüyor ve İskandinav şirketlerinin döngüsel ekonomiye geçişini destekleyici projeler geliştiriyor.
  • Neden önemli? 100’den fazla profesyonelin katılacağı etkinlikte İskandinav ülkelerden döngüsel ekonomi uzmanlarının yanı sıra küresel çapta bu alanda çalışan farklı isimlerin de yer alması bekleniyor. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Ambroise Fayolle, UNEP'ten Direktör Yardımcısı Steven Stone ve Birleşmiş Milletler AB Gençlik Delegesi Nadia Gullestrup Christensen bu isimlerin başında geliyor.
  • Ayrıntılar: Etkinlik programına ve detaylara ulaşmak için buraya, etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek panellere çevrimiçi katılım için ise buraya tıklayabilirsiniz.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

Döngüsel ekonomide insana yakışır işler

Yayın & Yazar

Döngüsel Ekonomi

Döngüsel Ekonomi Hakkında Her Şey!

;