aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Elon Musk'ın paylaşımı, "Milady Meme Coin"e %12 bin değer kazandırdı

Musk'a, Dogecoin'in fiyatını manipüle ettiği gerekçesiyle 258 milyar dolarlık dava açılmıştı

Elon Musk'ın Twitter'da Milady isimli NFT koleksiyonundan görüntüler kullanılarak oluşturulan bir "meme" paylaşımı yapmasından kısa bir sonra Milady NFT'lerin taban fiyatı 3,8 Ether'den (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,3 Ether'e yükseldi. Söz konusu NFT koleksiyonu için oluşturulmuş "Milady Meme Coin" (LADYS) isimli token'ın değeriyse Musk'ın paylaşımının ardından %12 binden fazla değer kazandı.

Nedir: 2021 yılında dijital sanat kolektifi Remilia tarafından oluşturulan Milady, 10 bin adet anime profil resmi NFT'sinden oluşan bir koleksiyon olarak öne çıkıyor. Mayıs 2022'de, Milady NFT'lerin taban fiyatı, yaratıcısı Charlotte Fang'in 4chan'de çeşitli uç ideolojilere dahil olduğuna dair iddiaların ortaya çıkmasının ardından %50'nin üzerinde düşmüştü.

  • Tüm tartışmalara rağmen Web 3 toplulukları arasında popülerliğini korumayı başaran Milady'nin bir diğer destekçisi ise 2022 yılında iflas başvurusunda bulunan Singapur merkezli kripto para fonu Three Arrows Capital'ın kurucu ortağı Su Zhu. Sıkı bir Milady koleksiyoncusu olduğu bilinen Zhu, koleksiyonu sık sık takipçilerine de tanıtıyor. Koleksiyonun OpenSea'de işlem gören kümülatif hacminin 39 bin 659 ETH olduğu belirtiyor.

Öte yandan: Geçmişe şöyle kısa bir göz atacak olduğumuzda, Musk bir kripto projesi hakkında tweet attığında o projenin değerinde geçici bir artış görülmesi pek de şaşırılacak bir durum değil. Daha önce Dogecoin hakkında attığı tweet'lerle token'ın değerinin yükselmesine yol açan Musk'ın geçtiğimiz aylarda Twitter'ın ikonik kuş logosunu Dogecoin'in sembolü olan "Shiba Inu" ile değiştirmesiyle Dogecoin'in değeri bir kez daha yükselmiş; Twitter'ın mavi kuş logosunun geri gelmesiyle Dogecoin tekrar düşüşe geçmişti.

  • Paylaşımlarıyla Dogecoin'i tanıttığı, "piramit şeması" oluşturduğu ve kripto para biriminin fiyatını manipüle ettiği gerekçesiyle Musk hakkında 258 milyar dolarlık bir dava açılmış; Musk, davanın düşürülmesi talebinde bulunmuştu.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

kripto para

piramit şeması

Elon Musk

Twitter

Milady

Remilia

Charlotte Fang

Three Arrows Capital

OpenSea

Dogecoin

Shiba Inu

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🪙 Musk'tan müdahale, AB'den yeni düzenleme

Yayın & Yazar

Quando Blok

Haftanın en önemli Blokzinciri, kripto para, DeFi, NFT, Web 3.0 ve Metaverse gelişmeleri.

;