aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

Trello için Power-Up'lar geliştiren yerli girişim Hipporello, 1,8 milyon dolar yatırım aldı

Son yatırımla birlikte girişimin aldığı toplam yatırım 2,55 milyon dolara ulaştı

Trello için Power-Up'lar geliştirerek yolculuğuna başlayan yerli kodsuz uygulama platformu Hipporello, ScaleX, Atlassian Ventures, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV1 Ortak Yatırım Fonu) ve Değerhan Usluel'in katılımıyla gerçekleşen turda 1,8 milyon dolar tohum yatırım aldı. Şimdiye kadar aldığı toplam yatırım miktarı yeni yatırımla birlikte 2,55 milyon dolara ulaşan Hipporello, pazar konumunu güçlendirmek amacıyla pazarlama ve satış faaliyetlerine odaklanmayı hedefliyor.

Geniş açı: 2020 yılında Mustafa Şener tarafından kurulan ve bugün 105 ülkede kullanılan Hipperollo'nun iş çözümler platformu, KOBİ'lerin iş süreçlerinin büyük bir kısmını Trello üzerinden yürütmelerini mümkün kılıyor. 

  • Hipperello'nun Trello kullanım alanları arasında bir hizmet masası, başvuru takip sistemi, çevrimiçi bilgi tabanı ve onay yönetim sistemi bulunuyor. Böylece, işletmeler, platform değiştirmelerine gerek kalmadan işe alım, müşterilerden gelen taleplerin yönetimi ve işletilmesi gibi pek çok farklı işlemi gerçekleştirebiliyor. 

Bir adım geriden: Hipporello, Eylül 2020'de Atlassian Ventures ve ScaleX'ten 750 bin dolar ön tohum yatırımı almıştı. 

İçgörü: Fortune Business Insights tahminlerine göre, 2021 yılında değeri 11,84 milyar dolar olan küresel iş süreci yönetimi (BPM) pazarının, %12'lik yıllık bileşik büyüme oranıyla 2028 yılında 26,18 milyar dolar değere ulaşacağı değerlendiriliyor. Buna ek olarak, her ay Trelloyu kullanan 2 milyonu aşkın ekip olduğunu göz önünde bulunduran Hipperello, görev yönetimine süreç yönetimini de dahil ederek Trello pazarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

Trello

Hipporello

ScaleX

Atlassian Ventures

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı

TTGV

Değerhan Usluel

Mustafa Şener

Hipperollo

Hipperello

Fortune Business Insights

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🦾 CVS Konferansı, yerli otonom robot yatırımı

Yayın & Yazar

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

;