aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Nutcrusher İstanbul'da

Istanbul Fringe Festival, Nutcrusher’ı İstanbul’da ağırlıyor.

  • Nedir? Performans. Kadın olma deneyimi, fiziksel sınırlar, cinsellik ve nesneleştirme üzerine sanatsal yaratıcılıktan hareketle farklı deneyimleri paylaşmayı ve kollektif bir güçlenme alanı açmayı hedefleyen enerjik ve çarpıcı bir performans bizi bekliyor.
  • Nerede? Alan Kadıköy
  • Ne zaman? 5 Haziran Pazartesi ve 6 Haziran Salı 20.30
  • Neden gitmeli? Nutcrusher’ın tanıtım videosunu izlemek heyecanımızın tavan yapmasına yetti desek yeridir.
  • Not almalı: Cinsel nesneleştirilme ve güç dinamiklerini inceleyen Nutcrusher, özellikle Kore’deki #meetoo ve #timesup hareketlerinden yola çıkarken farklı kültürel arka planlardan gelen üç kadın sanatçının deneyimlerini dansla buluşturuyor. Koreograf Sung Im-Her; bir kadın, performansçı ve göçmen olarak bu üç kimliğin birbiriyle nasıl kesiştiğiyle ilgileniyor. Bedenlerimizle kurduğumuz ilişkiyi, bedenlerimizin nasıl sergilenip temsil edildiğini ve kültürel bağlamın buna etkilerini sorgulayan performansta dansçılar cinsiyetsiz bir evrene doğru ilerlerken tekno ve repetitif jestlerle yapımın dengesi ve enerjik doğası izleyiciye geçiyor.

    Nutcrusher’ın koreografi ve konsept boyutlarına attığı imzanın yanı sıra dansçılardan biri olan Sung-Im Her’e Hye Jin Lee ve Martha Pasapokoulou eşlik ediyor. Yaratım ekibinde Yen ching Lee ve Martha Pasapokoulou’yu görüyor, ışık tasarımında Petricia Rolan Polo ve ışık uygulamasında Julien Bernard’ın maharetlerini izliyoruz. Dramaturjiden Philip Stanier, müziklerden de Jamie Hamilton sorumlu. Performansın biletleri için seni şöyle alırken bir de hatırlatma yapalım: Istanbul Fringe Festival - British Council işbirliğiyle izleyeceğimiz bu performansın yanı sıra fiziksel bir atölye ve online bir buluşma için de beklemedeyiz.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

crusher

Nutcrusher

Hye Jin Lee

Martha Pasapokoulou

Yen ching Lee

Petricia Rolan Polo

Julien Bernard

Philip Stanier

Jamie Hamilton

British Council

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🔔 Şehirde Paris havası ve Nutcrusher

Yayın & Yazar

İstanbul Tiyatro Rehberi

Sahnelerden taşan ve şehrin dört bir yanına yayılan oyunlar, performanslar, tiyatroda öne çıkan gelişmeler, nitelikli incelemeler ve söyleşilerden oluşan bir seçki.

;