aposto-logo
TR
TREN

Prömiyerin ardından: 1923 müzikali

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan müzikal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda prömiyer yapmıştı.

  • Nedir? Müzikal. Hazırlıkları bir buçuk yıl süren, sahne üstünde ve arkasında 200 kişilik ekip çalışmasıyla hayata geçirilen 1923 müzikalinin başrollerinde Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yanı sıra yeni neslin genç yeteneklerinden Elif Gülalp, Ülkü Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli, Ozan Persentili var. Mert Dilek, Yekta Kopan ve Mehmet Ergen’in kaleme aldığı, yine Mehmet Ergen ve Lerzan Pamir’in yönettiği müzikalde müzik, dans, sahne tasarımı ve multimedyanın ışıltılı işbirliğini izliyoruz.
  • Nerede? Zorlu PSM
  • Ne zaman? 23 Mayıs Salı ve 24 Mayıs Çarşamba 20.30
  • Neden gitmeli? Müzikalin özel olarak bestelenen müzikleri Tuluğ Tırpan’ın, koreografisi ise Beyhan Murphy’nin imzasını taşıyor. Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne yapılan okul gezisi sırasında ortadan kaybolan dört arkadaşın, kendilerini bir anda Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulduğu oyunun tarih danışmanlığını Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın yaptığını ekleyelim.
  • Not almalı: Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in kuruluşuna uzanan ve yer yer fantastik öğeler içeren ve izleyicilere büyük sürprizler vadeden müzikalin biletleri seni burada bekliyor.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Kerem Alışık

Özge Özder

Ece Dizdar

Elif Gülalp

Ülkü Hilal Çiftçi

Metin Boray Dikenelli

Ozan Persentili

Mert Dilek

Yekta Kopan

Mehmet Ergen

Lerzan Pamir

Zorlu PSM

Tuluğ Tırpan

Beyhan Murphy

Mustafa Kemal Atatürk

Büyük Taarruz

NEREDE YAYIMLANDI?

İstanbul Tiyatro Rehberiİstanbul Tiyatro Rehberi

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🔔 Şehirde Paris havası ve Nutcrusher

Şehrin tiyatro takviminde Notre Dame de Paris, Nutcrusher, 1923 müzikali ve daha niceleri var.

21 May 2023

Notre Dame de Paris | Kaynak: Zorlu PSM

YAZARLAR

İstanbul Tiyatro Rehberi

Sahnelerden taşan ve şehrin dört bir yanına yayılan oyunlar, performanslar, tiyatroda öne çıkan gelişmeler, nitelikli incelemeler ve söyleşilerden oluşan bir seçki.

İLGİLİ OKUMALAR

;