aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🔆 Analiz: Daqo New Energy

Güneş panellerine güç vermek için Çin'den yola çıkan bir tedarikçi: karşınızda Daqo New Energy
6 Mayıs - İzmirUp - Quando
İzmirUp ile birlikte

Girişimcilik ekosistemi İzmirUp ’ta bir araya geldi Türkiye Girişimcilik Vakfı fellow ve challenger’larının düzenlendiği İzmirUp etkinliği 3 Mayıs’ta İzQ’da gerçekleşti. Neler oldu? İzmir’deki girişimcilik ekosistemi paydaşları ve girişimciliğe ilgi duyan gençlerle GİRVAK Gençlik Programları topluluğu üyesi fellow, challenger ve alumni’lerin bir araya geldiği bu özel etkinlik her yıl düzenlenen GİRVAK Up etkinlikleri serisinin bir parçası olarak İzmir’de gerçekleşti. 200’den fazla konuk, 15 farklı değerli konuşmacı ve sponsorların destekleriyle girişimcilik odağında güncel yaklaşımlar ve gündemler konuşulan etkinlikte konuklar ve konuşmacılar ayrıca networking seansında bir araya gelme fırsatı buldu. Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül ’ün Girişimcilik Vakfı’nın güncel etki alanı ve amaçlarından söz ettiği konuşmasıyla başlayan ilk oturumda katılımcılar Inveon Kurucu Ortağı Yomi Kastro ve PwC Danışmanlık Hizmetleri Direktörü Hande Sözmen ’i dinleme şansı yakaladı. Fireside chat formatında İyzico kurucusu Barboros Özbuğutu ile başlayan ikinci oturumda sürdürülebilirlik odaklı çalışan girişimler bir araya geldi ve Swatchloop’tan Servet Gül , Werover’dan Balca Yılmaz , Esmiyor’dan Derin Altan sürdürülebilirliği tartıştılar. Oyun sektörü panelinde konukları arasında Youcan Games’ten Rasim Kurum , Masomo’dan Sertaç Pıçakçı ve Scoutli’den Yücel Arda Bayram panelist olarak yer aldı. Etkinlik girişimcilik dünyasının 6 Şubat depremleri sonrası ürettiği çözümlere odaklanan panelle devam ederken bu oturumda Endeavor Türkiye’den Melisa Fakabasmaz Özerdim , Han Spaces’ten Gizem Burteçin , İhtiyaç Haritası’ndan Ali Ercan Özgür ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’ndan Mehru Aygül Yer aldı. Türkiye İş Bankası ’nın Dijital Bankacılık yaklaşımlarını aktardığı bir oturumla devam eden etkinlik Aslıhan Begüm Gökçınar ’ın ilham dolu kapanış konuşmasıyla sonlandı.

Daha fazlasını öğren

Shutterstock

Dünyanın geleceğini şekillendirecek teknolojileri geliştiren heyecan verici girişimleri ve firmaları mercek altına aldığımız Quando: Analiz serimizin on birinci sayısından herkese merhaba!

Bu hafta; güneş panelleri için polisilikon tedarik eden Çin merkezli Daqo New Energy'ye göz atıyoruz.

  • Bize ulaşın | Önerilerinizi ve görüşlerinizi iletmek ya da yazarımıza ulaşmak isterseniz [email protected] adresimize mail atabilirsiniz!

İyi okumalar, iyi hafta sonları!

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

Bugünkü Destekçimiz

Girişimcilik ekosistemi İzmirUp’ta bir araya geldi


Türkiye Girişimcilik Vakfı fellow ve challenger’larının düzenlendiği İzmirUp etkinliği 3 Mayıs’ta İzQ’da gerçekleşti.

Neler oldu?

İzmir’deki girişimcilik ekosistemi paydaşları ve girişimciliğe ilgi duyan gençlerle GİRVAK Gençlik Programları topluluğu üyesi fellow, challenger ve alumni’lerin bir araya geldiği bu özel etkinlik her yıl düzenlenen GİRVAK Up etkinlikleri serisinin bir parçası olarak İzmir’de gerçekleşti. 200’den fazla konuk, 15 farklı değerli konuşmacı ve sponsorların destekleriyle girişimcilik odağında güncel yaklaşımlar ve gündemler konuşulan etkinlikte konuklar ve konuşmacılar ayrıca networking seansında bir araya gelme fırsatı buldu.

Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’ün Girişimcilik Vakfı’nın güncel etki alanı ve amaçlarından söz ettiği konuşmasıyla başlayan ilk oturumda katılımcılar Inveon Kurucu Ortağı Yomi Kastro ve PwC Danışmanlık Hizmetleri Direktörü Hande Sözmen’i dinleme şansı yakaladı.

Fireside chat formatında İyzico kurucusu Barboros Özbuğutu ile başlayan ikinci oturumda sürdürülebilirlik odaklı çalışan girişimler bir araya geldi ve Swatchloop’tan Servet Gül, Werover’dan Balca Yılmaz, Esmiyor’dan Derin Altan sürdürülebilirliği tartıştılar. 

Oyun sektörü panelinde konukları arasında Youcan Games’ten Rasim Kurum, Masomo’dan Sertaç Pıçakçı ve Scoutli’den Yücel Arda Bayram panelist olarak yer aldı. Etkinlik girişimcilik dünyasının 6 Şubat depremleri sonrası ürettiği çözümlere odaklanan panelle devam ederken bu oturumda Endeavor Türkiye’den Melisa Fakabasmaz Özerdim, Han Spaces’ten Gizem Burteçin, İhtiyaç Haritası’ndan Ali Ercan Özgür ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’ndan Mehru Aygül Yer aldı. Türkiye İş Bankası’nın Dijital Bankacılık yaklaşımlarını aktardığı bir oturumla devam eden etkinlik Aslıhan Begüm Gökçınar’ın ilham dolu kapanış konuşmasıyla sonlandı.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

YAZARLAR

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;