aposto-logoÇarşamba, 31 Mayıs 2023
aposto-logo
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Aposto Üyelik
Bugünkü Destekçimiz

🌿 Babil’den Bağdat Caddesi’ne, toprağın dikine

Vardan var eden dönüşüm anlayışı. Bu hafta apéro'da; Elif Boyner'le şehirde ekolojik alanların inşasının gerekliliği ve yolları, Babil'in Asma Bahçeleri'nden ABD'nin zafer bahçelerine.
Philips ile birlikte

Hem lezzetli hem sağlıklı öğünler: Philips Airfryer XXL Smart Sensing Minimum yağ, maksimum lezzet, zahmetsiz kullanım İlk defa 80 yıl önce ortaya çıkan sıcak hava kullanarak pişirme teknolojisi, zamanla gelişerek ve yaygınlaşarak bugün çok sevdiğimiz airfryer’lara dönüştü. İlk airfryer’ı 2010 yılında görücüye çıkaran Philips , şimdi uzmanlığı ve tecrübesiyle geliştirdiği Philips Airfryer XXL Smart Sensing ’i kullanıcılarla buluşturuyor. Hem pratikliğiyle hem de çok az yağ kullanarak veya hiç yağ kullanmadan yemek pişirebilmesiyle kalplerde taht kuran Philips Airfryer XXL Smart Sensing , dünyayı kasıp kavuran airfryer trendiyle tanışmak isteyen herkesi Philips Ev Ürünleri satış noktalarına davet ediyor. Özellikleri neler? Farklı ihtiyaçlar için farklı pişirme seçenekleri vadeden Philips Airfryer XXL Smart Sensing, farklı besin gruplarından ürünleri nasıl ve ne kadar pişireceğini Smart Sensing teknolojisiyle belirliyor. Philips Airfryer XXL Smart Sensing’ın Rapid Air teknolojisi, 7 kat daha hızlı hava akışı sağlayarak dışı çıtır, içi sulu ve %90’a varan oranda daha az yağ içeren kızartmalar hazırlıyor. A sınıfı bir fırından %60 daha az enerji kullanarak ve 1,5 kat fazla hızla lezzetli yemekler pişiren Philips Airfryer XXL Smart Sensing, zaman ve enerji tasarrufu sağlayarak hayatı kolaylaştırıyor. Philips Airfryer XXL Smart Sensing’e özgü olan Fat Removal teknolojisi yiyecekleri kolaylıkla fazla yağdan arındırmayı sağlıyor. Çıkarılabilen tüm parçalar hem Airfryer QuickClean sepeti sayesinde hem de bulaşık makinesinde yıkanarak hızlıca temizlenebiliyor. Özenle tasarlanmış özellikleri ve kullanım kolaylığıyla farklı ihtiyaçlara cevap veren Philips Airfryer XXL Smart Sensing ’i yakından incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Circle by Vertical'ın kereviz dukkah'sı

Norveç’ten balık, Antalya’dan avokado, Çin’den pirinç, Mersin’den limon, Manisa’dan zeytinyağı. Toplam kilometresi belki de Türkiye’deki herhangi bir yetişkinin ömrümdekinden çok olan akşam yemeği tabağı.

Birkaç bin yıl geriye saralım; insanlığın gününün neredeyse tamamını avlanmak ve yiyecek aramakla geçirdiği vakitler. Zamanın bu noktası, insanların yiyecekleriyle en yoğun bağlantıda olduğu dönemdi desek yanılmayız. Yiyeceği toplamaktan hazırlığa ardından ateş etrafında toplu hâlde yemeye kadar tüm aşamaların dâhil olduğu yaşam tarzları ve yemek etrafında gelişen bilinç.

Şimdi 20. yüzyılın ikinci yarısına saralım filmi. Televizyon mikrodalgayla buluşuyor, ilk fast food restoranı açılıyor. Zincir süpermarketler kuruluyor, paketlenmiş yemeklerle modern gıda endüstrisi doğuyor. Televizyon ekranlarında dönen reklamlarla kitlesel tüketim anlayışı baş gösterirken yemek pişirmenin en tembel hâli olarak mikrodalga günlük hayatta yerini alıyor. Yeni tüketim biçiminin sonucu olarak televizyon karşısında yenilen yemeklerle, ne yediğimizle ve diğerlerimizle olan gerçek bağımız usul usul kopmaya başlıyor. Yemek masası ve temsil ettikleri yavaş yavaş yok oluyor. Beraberinde doğayla birliğimizi anlamanın en önemli yolu olan tabağımızdakiyle geçirilen vakit ve kurulan bağ da ortadan kalkmaya başlıyor. 

Topraktan uzaklaştıkça "modernleşen" insanın kerevizin yer altında yetiştiğini ya da domatesin bir yaz meyvesi olduğunu bilmemesi endişe verici ya da üzücü mü? Yoksa hayatının devamlılığı adına gereksiz bir bilgi mi? Peki iklim değişikliği etkileriyle doğanın verdiği mücadele sonucu domatessiz kalma ihtimali, kim için düşündürücü?

Çağlar öncesine ait yöntemler günümüz teknolojileriyle güncellenip şehir yaşamının içine bir anda yerleşiveriyor. Doğayla bağını koparmamayı redderken dönüşümü benimseyip kendi kendine yeten sistemlerle sadece bugüncü değil gelecekçi yaklaşımları esas alan birileri var. Bağdat Caddesi’nin orta yerinde kurduğu yaşam alanında Elif Boyner’le yeme-içme sektörünün kıvrılan yollarından geçiyoruz. Toprağı korumak adına topraksız gerçekleşen dikey tarımla domatesin varlığının devamlılığının nasıl mümkün kılınabileceğini dinliyoruz. Bu hafta sofra-i işarda:

  • Tabaktan: Circle by Vertical’ın kereviz dukkah’sı
  • Sofrayı Kuranlar: Elif Boyner'le: İleri dönüşümde birtakım şehirli yöntemler
  • Büyüteç: Toprakla dengeye varmanın en kestirme yolu (mu?): Kentsel tarım
  • Dolaptan: Akdeniz altında 20 bin fersah

“Bana türlü türlü meyve bitirdi.

Her gün beni tepesinde götürdü.”

Reyhan

Bugünkü Destekçimiz

Hem lezzetli hem sağlıklı öğünler: Philips Airfryer XXL Smart Sensing

Minimum yağ, maksimum lezzet, zahmetsiz kullanım

Minimum yağ, maksimum lezzet, zahmetsiz kullanım

İlk defa 80 yıl önce ortaya çıkan sıcak hava kullanarak pişirme teknolojisi, zamanla gelişerek ve yaygınlaşarak bugün çok sevdiğimiz airfryer’lara dönüştü. İlk airfryer’ı 2010 yılında görücüye çıkaran Philips, şimdi uzmanlığı ve tecrübesiyle geliştirdiği Philips Airfryer XXL Smart Sensing’i kullanıcılarla buluşturuyor.

Hem pratikliğiyle hem de çok az yağ kullanarak veya hiç yağ kullanmadan yemek pişirebilmesiyle kalplerde taht kuran Philips Airfryer XXL Smart Sensing, dünyayı kasıp kavuran airfryer trendiyle tanışmak isteyen herkesi Philips Ev Ürünleri satış noktalarına davet ediyor.

Özellikleri neler? 

  • Farklı ihtiyaçlar için farklı pişirme seçenekleri vadeden Philips Airfryer XXL Smart Sensing, farklı besin gruplarından ürünleri nasıl ve ne kadar pişireceğini Smart Sensing teknolojisiyle belirliyor.
  • Philips Airfryer XXL Smart Sensing’ın Rapid Air teknolojisi, 7 kat daha hızlı hava akışı sağlayarak dışı çıtır, içi sulu ve %90’a varan oranda daha az yağ içeren kızartmalar hazırlıyor.
  • A sınıfı bir fırından %60 daha az enerji kullanarak ve 1,5 kat fazla hızla lezzetli yemekler pişiren Philips Airfryer XXL Smart Sensing, zaman ve enerji tasarrufu sağlayarak hayatı kolaylaştırıyor.
  • Philips Airfryer XXL Smart Sensing’e özgü olan Fat Removal teknolojisi yiyecekleri kolaylıkla fazla yağdan arındırmayı sağlıyor.
  • Çıkarılabilen tüm parçalar hem Airfryer QuickClean sepeti sayesinde hem de bulaşık makinesinde yıkanarak hızlıca temizlenebiliyor.

Özenle tasarlanmış özellikleri ve kullanım kolaylığıyla farklı ihtiyaçlara cevap veren Philips Airfryer XXL Smart Sensing’i yakından incelemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Başlıklar

Bülteni beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Apéro Yayınını Takip Et

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba 19.00'da önlüğünü giyer.

0%

;